Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Baltarusijoje pristatyta Lietuvos animacija

Sukurta 2018.11.06 / Atnaujinta 2018.11.06 14:33
  Baltarusijoje pristatyta Lietuvos animacija

  Tęsiant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti skirtų renginių ciklą, šių metų lapkričio 4 dieną Baltarusijos kino istorijos muziejuje Lietuvos Respublikos ambasada Baltarusijoje pristatė projektą „Lietuvos animacija pasaulyje. Didysis turas“.

  25-ąjį kartą vykstančio Baltarusijos tarptautinio kino festivalio „Listapad“ animacinių filmų programoje šįmet – išskirtinis dėmesys Lietuvos animacijai. Projekto, skirto Lietuvos animacijos 110 metų sukakčiai paminėti, metu pradėti demonstruoti ne tik geriausių Lietuvos animatorių trumpo ir pilno metro animaciniai filmai skirti vaikams bei suaugusiems, bet ir debiutiniai studentų darbai. Į parodos atidarymą gausiai susirinkusios publikos laukė Lietuvos animatorių Nijolės Valadkevičiūtės, Ilja Bereznicko, Jūratės Laikaitės-Aškinienės, Valento Aškinio bei karikatūristo Zenono Šteinio darbai, o patys į parodos atidarymą ir susitikimus su žiūrovais atvykę autoriai sulaukė išskirtinio vietos žiniasklaidos, kultūros ir meno atstovų dėmesio.

  Pasak parodos atidaryme dalyvavusio Lietuvos Respublikos ambasados Baltarusijoje atstovo Mindaugo Gabrėno, simboliška, kad minint valstybės atkūrimo šimtmetį turime progą paminėti ir lietuviškos animacijos, pasižyminčios kūrybiškumu, sveika ironija ir savo daugiaprasmiškumu neretai pralenkiančios tradicinės vaikiškos auditorijos rėmus, 110 metų sukaktį.

  Pristatydamas savo ir kolegų darbus, Lietuvoje vykstančio animacinių filmų festivalio „Tindirindis“ direktorius ir vienas iš žymaus lietuviško pilno metro animacinio filmo „Aukso žirgas“ kūrėjų Valentas Aškinis pripažino, kad nepaisant sunkių etapų, Lietuvos animacija sugebėjo ne tik išlikti, bet ir toliau vystytis, o Lietuvos animatoriai sulaukė pripažinimo visame pasaulyje.  

  Paroda, skirta Lietuvos animacijos 110-mečiui paminėti, Baltarusijoje bus eksponuojama iki gruodžio 9 dienos.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1a.jpg

  Minske vykusio intelektualiosios knygos festivalio „Pradmova“ metu Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Andrius Pulokas pristatė lietuvių rašytojo Ričardo Gavelio romano „Vilniaus pokeris“ vertimą į baltarusių kalbą.

  Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
  2a.jpg

  Balandžio 4-7 dienomis Minske vyko jau antrasis intelektualiosios knygos festivalis „Pradmova”, kuriame buvo pristatyta žinomo Lietuvos poeto, publicisto, vertėjo, profesoriaus Tomo Venclovos kūryba bei baltarusių rašytojo Aleksandro Fedutos knyga apie žinomą lietuvių kilmės visuomenės veikėją, teisininką ir filomatą Pranciškų Malevskį.

  Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
  2.jpg

  Lietuvos ambasados atstovai, kartu su Baltarusijoje viešinčiu žinomu Lietuvos poetu, publicistu, vertėju, profesoriumi Tomu Venclova apsilankė netoli Minsko esančioje stalinistinio režimo masinių naikinimų vietoje Kuropatuose ir pagerbė aukų, kurių tarpe yra ir lietuvių, atminimą tylos minute bei padėdami gėlių.

  Atstovybių naujienos »
  a.jpg

  Kovo 27 dieną Minske, Baltarusijoje, vyko jau tradiciniu tapęs tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų forumas „Kroki“, kuriame Lietuvai atstovavo Plungės vaikų ir jaunimo teatras „Saula“.

   

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  1.jpg

  Kovo 26 dieną Lietuvos ambasadoje Baltarusijoje po ilgos pertraukos savo veiklą atnaujino literatūros Nobelio premijos laureatės, baltarusių rašytojos Svetlanos Aleksijevič „Intelektualusis klubas“.

  Atstovybių naujienos »
  a.jpg

  Kovo 9 dieną Baltarusijoje savo gastroles pradėjo Lietuvos rusų dramos teatras, kurių metu vietos publikai pristatytas R. Banionio režisuotas spektaklis „Madam Rubinštein“, M. Čaplinos „Kaštonė“ ir A. Jankevičiaus „Prakeikta meilė“.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata