Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Derybos dėl būsimų ES užsienio politikos prioritetų finansavimo įgauna pagreitį

Sukurta 2018.11.26 / Atnaujinta 2018.11.26 15:18
  Derybos dėl būsimų ES užsienio politikos prioritetų finansavimo įgauna pagreitį

  Lapkričio 26 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius dalyvavo Briuselyje įvykusiame užsienio reikalų tarybos (vystomojo bendradarbiavimo) posėdyje, kuriame siekta suartinti valstybių narių požiūrius dėl svarbiausių ES ir nacionalinių užsienio politikos prioritetų finansavimo po 2020 metų.

  Daugiausia dėmesio buvo skirta būsimai ES išorės veiksmų finansavimo architektūrai, kuri reikšmingai įtakos ES ir valstybių narių galimybes tinkamai ir visapusiškai įsitraukti į ES užsienio politikos praktinį įgyvendinimą.

  „Nepriklausomai nuo to, kokia bus ES išorės veiksmų finansavimo sistema, ji turės užtikrinti geografinį balansą ir visų valstybių narių įtraukimą į praktinį įgyvendinimą, nes pirmiausia nuo to priklausys bendros ES užsienio politikos sėkmė“, – sakė D. Skusevičius.

  Viceministras ragino užtikrinti, kad būsimoje finansavimo sistemoje būtų deramai atspindėta Europos Sąjungos kaimynystės svarba, o į sprendimų priėmimo procesą būtų maksimaliai įtrauktos ir mažesnės valstybės narės.

  Vystomojo bendradarbiavimo ministrai taip pat daug dėmesio skyrė Europos Sąjungos ir Afrikos partnerystės stiprinimui įvertinant tiek abipusius ekonominius interesus, tiek būtinybę veiksmingai bendradarbiauti kovojant su migracijos iššūkiais.

  Susitikime Lietuvos, Latvijos ir Estijos atstovai pasisakė už griežtą ES reakciją į išvakarėse Azovo jūroje įvykdytą Rusijos Federacijos agresiją prieš Ukrainą. Vyriausioji įgaliotinė F. Mogherini informavo apie ES išplatintą pareiškimą ir planuojamą skubiai sušaukti saugumo ir politikos ambasadorių posėdį.

  Darbo pietų metu ministrai taip pat apsikeitė nuomonėmis su Nobelio premijos laureatais Nadia Murad ir Denisu Mukwege lyčių lygybės vystomajame bendradarbiavime klausimu, didžiausią dėmesį skiriant kovai su smurtu prieš moteris.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  33268919208_d6f5ba3381_z.jpg

  Vasario 19 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Briuselyje dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame vyko diskusijos dėl Europos Sąjungos 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos, aptarta kovo 21–22 dienomis vyksiančio Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimo darbotvarkė, diskutuota dėl „Darnios Europos iki 2030 metų“ strategijos.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
  42291790265_3e8e876d72_o.jpg

  Vasario 18 dieną ministras Linas Linkevičius susitikime su Europos Sąjungos vyriausiuoju derybininku „Brexit“ klausimais Michelu Barnieriu aptarė derybų eigą ir svarbiausius Lietuvos interesus. 

  Daugiašaliai santykiai »

  Vasario 13 dieną vykusiame Vyriausybės pasitarime pritarta Užsienio reikalų ministerijos teiktam nacionalinių teisėkūros priemonių sąvadui. Jame – ministerijų siūlymai dėl įstatymų ir kiti teisės aktų, kurie bus keičiami Lietuvoje rengiantis galimam Jungtinės Karalystės (JK) išstojimui iš ES be susitarimo.

  Europos Sąjunga »
  brexit 1.jpg

  Vasario 13 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Vyriausybės pasitarime pristatė priemones, kurių Lietuvos diplomatinė tarnyba ėmėsi siekdama pasirengti artėjančiam galimam Jungtinės Karalystės (JK) išstojimui iš ES be susitarimo.

  Europos Sąjunga »

  Vasario 4 dieną, 5-ojo Europos Sąjungos ir Arabų šalių lygos ministrų susitikimo Briuselyje metu, užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius pabrėžė ES–Arabų šalių lygos bendradarbiavimo svarbą sprendžiant bendrus iššūkius.

  Daugiašaliai santykiai »

  Sausio 31 – vasario 1 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich) Rumunijos sostinėje Bukarešte.

  Europos Sąjunga »

  Naujienlaiškio prenumerata