Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Helsinkyje vyko „Lietuviškų filmų vakarai“

Sukurta 2018.11.12 / Atnaujinta 2018.11.14 17:15
  Helsinkyje vyko „Lietuviškų filmų vakarai“

  Lapkričio 6 ir 8 dienomis Lietuvos ambasada Suomijoje kartu su Donelaičio lietuvių bičiulių draugija jau 11-ąjį kartą pristatė „Lietuvišku filmų vakarus” Helsinkyje. Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas pasveikino gausiai susirinkusius vakaro svečius ir pasidžiaugė, kad lietuviškas kinas yra mėgiamas ir vertinamas Suomijoje.

  Šiais metais į pirmąjį filmų vakarą svečius subūrė 2 Sidabrines gerves pelniusi dokumentinė poema „Sengirė“, sužavėjusi žiūrovus Lietuvoje ir kitose pasaulio šalyse. Po filmo peržiūros žiūrovai turėjo išskirtinę progą dalyvauti diskusijoje su filmo kūrėju, režisieriumi Mindaugu Survila. Įdomus režisieriaus pasakojimas apie ilgai brandintą idėją parodyti Lietuvoje egzistuojančias sengires ir jų svarbą, pasiruošimą sudėtingiems filmavimams, kūrybinį procesą, ekologiją, įtraukė Helsinkyje gyvenančius lietuvius, suomius bei miesto svečius prasmingai diskusijai apie gamtą ir gyvenimą gamtoje.

  Antrąjį filmų vakarą pradėjo du trumpametražiai filmai – rež. Linos Lužytės keliems apdovanojimams nominuotas „Jau puiku, tik dar šiek tiek“ ir rež. Rimanto  Oičenkos „Holivudas pasiūlė per mažai“, po kurių Suomijos žiūrovams buvo pristatyta rež. Eglės Vertelytės tragikomedija „Stebuklas“, triumfavęs šių metų „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose.

  „Lietuviškų filmų vakarai“ Suomijos publikai pristato tarptautiniuose festivaliuose žiūrovų ir kritikų puikiai įvertintus naujausius lietuviškus filmus.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_0991.JPG

  Gegužės 24 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Asta Skaisgirytė Helsinkyje susitiko su Suomijos užsienio reikalų ministerijos politikos direktoriumi Jukka Salovaara. Susitikimo metu aptarta Suomijos pirmininkavimo ES Tarybai šių metų antrąjį pusmetį darbotvarkė.

  Europos Sąjunga »
  20190515_124620.jpg

  Gegužės 15 dieną Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas lankėsi Oulu mieste. Susitikimų su Oulu miesto, universiteto ir regiono prekybos rūmų vadovybe bei vietinio verslo atstovais metu buvo pristatytos ir aptartos bendradarbiavimo mokslo ir verslo srityse galimybės, būsimo Lietuvos garbės konsulato Oulu mieste veikla.

  Atstovybių naujienos »
  2019-05-09 Tampere 2.jpg

  Gegužės 10 dieną Suomijos Tamperės mieste buvo surengtas Lietuvos inžinerijos pramonės pristatymo renginys šio Suomijos regiono verslininkams.

  Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »
  2019-03-28 NB8 helsinkis.JPG

  Kovo 27 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius Suomijos mieste Tamperėje atidarė Lietuvos garbės konsulatą. Nuo šiol Suomijoje Lietuvai atstovaus jau penki garbės konsulai.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  L Mazylis Helsinkis 2019-03-22.jpg

  Kovo 22 dieną Lietuvos ambasadoje Suomijoje viešėjo Berlyno politiniame archyve 1918 metų Lietuvos Nepriklausomybės Aktą suradęs Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  1..jpeg

  Kovo 16 dieną Suomijoje, Espoo miesto „Akseli“ bibliotekoje vyko „Lietuvių kalbos dienos 2019“. 

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata