Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

„Kultūros nakties 2018“ metu Dubline pirmą kartą pristatyta Airijos lietuvių kūryba

Sukurta 2018.09.25 / Atnaujinta 2018.09.26 09:43
  „Kultūros nakties 2018“ metu Dubline pirmą kartą pristatyta Airijos lietuvių kūryba

  Lietuvos ambasada Airijoje kasmet dalyvauja „Kultūros nakties“ renginiuose Dubline. Šiemet rugsėjo 21 dieną  ambasada atvėrė lankytojams savo duris ir pirmą kartą pakvietė susipažinti su Airijoje gyvenančių lietuvių kūryba.

  Kultūros nakties vakaro metu buvo atidaryta Šiaurės Airijos lietuvės Jolitos Jarutienės tapybos paroda, koncertavo Dublino lietuvių folklorinis ansamblis „Lietuviškas dobilas“ ir surengtos tradicinių amatų dirbtuvės. Aleksandra Stulgaitienė iš Drogheda miesto mokė pinti tautinės juostas, dubliniečiai Jūratė ir Šarūnas Gimbučiai mokė, kaip marginti vašku ar skutinėti velykinius margučius, Jolita Jarutienė mokė tradicinių karpinių meno.  Taip pat buvo pristatyti lietuviškos duonos, kurią kepa lietuviška kepykla Dubline „Dublin duona“, užkandžiai. Vakaro metu taip pat buvo eksponuojami Marijos Liugienės šiaudų sodai, demonstruojami dokumentiniai filmai apie Lietuvą.

  Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas sveikinimo kalboje sakė: „Airijos lietuviai yra tikri Lietuvos atstovai, puikiai pristatantys savo šalies kultūrą, tradicijas, papročius Airijos gyventojams“.

  Kultūros nakties renginys ambasadoje sulaukė visuomenės susidomėjimo, jame apsilankė keli šimtai svečių, tarp jų – didelė grupė jaunųjų jūrų skautų „Port Dollymount Sea Scouts“, kuriuos labiausiai sužavėjo lietuviškų tradicinių šokių ir tautinių amatų pamokos.

  Renginį parėmė Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Viceministro susitikimas.jpg

  Kovo 18 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vykusiame susitikime užsienio reikalų viceministras Neris Germanas pasveikino Airijos būsto, planavimo ir savivaldos valstybės ministrą Johną Paulą Phelaną Šv. Patriko dienos proga.

  Dvišaliai santykiai »
  Viceministras Albinas Zananavičius susitinka su Airijos URM valstybės ministre ES reikalams Helen McEntee 1.jpg

  Vasario 28 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Vilniuje besilankančia Airijos užsienio reikalų ministerijos valstybės ministre Europos reikalams Helen McEntee.

  Dvišaliai santykiai »
  2018-11-27_N. Germanas su Airijos lietuviais .jpg

  Lapkričio 27 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas ir Airijos užsienio reikalų ir prekybos departamento valstybės ministras Ciaranas Cannonas aptarė diasporos politikos klausimus ir pasidalino gerąja praktiką šiuo klausimu.

  Dvišaliai santykiai »
  20181126_172610.jpg

  Lapkričio 26 dieną Airijoje viešintis Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Airijos žydų bendruomenės vadovais – tarybos prezidentu Leonardu Abrahamsonu ir pirmininku Morisu Cohenu. Susitikimo metu aptarti Airijos žydų bendruomenės galimo bendradarbiavimo su Lietuva klausimai, taip pat – būsimas bendruomenės delegacijos vizitas į Lietuvą, kuris vyks kitų metų gegužę.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_20181113_115721_resized_20181113_125102680.jpg

  Lapkričio 13 dieną Lietuvos ir Airijos užsienio reikalų ministerijų Politikos direktoriai Asta Skaisgirytė ir Barrie Robinsonas lankėsi Kijeve, kur susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovais, Laikinai okupuotų teritorijų ir viduje perkeltų asmenų reikalų ministro pavaduotoju, Kijeve dirbančiais Lietuvos ir Airijos ekspertais, nevyriausybinių organizacijų atstovais.

  Daugiašaliai santykiai »
  Prie aminklo prieš iškykstant prie Patriko.jpg

  Rugsėjo 28-30 dienomis jau 12 kartą Airijos lietuviai rinkosi į  Mėjo grafystės Balinroubo mieste vykusį sąskrydį „Mums vis dar reikia sparnų. Fly Mayo“, skirtą lakūno Felikso Vaitkaus skrydžio vienviečiu lėktuvu per Atlantą 1935 metais paminėti.

  Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata