Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lenkijoje paminėtos S.Dariaus ir S. Girėno 87-osios skrydžio per Atlantą metinės

Sukurta 2020.07.20 / Atnaujinta 2020.07.20 14:05
   Lenkijoje paminėtos S.Dariaus ir S. Girėno 87-osios skrydžio per Atlantą metinės
   Lenkijoje paminėtos S.Dariaus ir S. Girėno 87-osios skrydžio per Atlantą metinės

   Liepos 19-ąją Ščecine ir Pščelnike, Lenkijoje, buvo paminėtos S. Dariaus ir S. Girėno legendinio transatlantinio skrydžio 87-osios metinės. Pagerbiant pilotų atminimą, aukotos Mišios Šv. Jokūbo katedroje Ščecine ir „Lituanicos“ sudužimo vietoje Pščelniko miške prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo.

   „Nutrūkęs didvyriškas skrydis nesibaigė. Žinia apie lakūnų žygdarbį ir dabar skrieja po pasaulį. Lietuvoje jie tapo galingu įkvėpimo šaltiniu naujoms lietuvių kartoms, kurios įgyvendina lakūnų svajonę apie iškilią Tėvynės vietą pasaulio žemėlapyje,“ - savo kalboje pažymėjo Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Eduardas Borisovas, taip pat perduodamas Kauno miesto savivaldybės sveikinimus ir padėkas.

   Ambasadorius padėkojo Ščecino lietuvių bendruomenei, Vakarų Pamario vaivadijos, Myslibužo savivaldybės, bažnyčios atstovams bei visiems, kurie puoselėja Lietuvos lakūnų atminimą.

   Ambasadorius E. Borisovas, gynybos atašė G. Kazokas ir Lietuvos garbės konsulas Ščecine W. Wierzchośas padėjo gėlių prie Šv. Jokūbo katedros Aušros Vartų Dievo Motinos koplyčioje įrengtos S. Dariaus ir S. Girėno atminimo lentos ir prie paminklo S. Dariui ir S. Girėnui Pščelnike. Minėjime taip pat dalyvavo Kauno rajono savivaldybės delegacija.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   210126 Minister Landsbergis Shoa Memorial Paris 850_6835 Photo Ludo Segers.JPG

   Sausio 26 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis vizitą Paryžiuje pradėjo nuo apsilankymo Paryžiaus Holokausto aukų memoriale.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Istorinė, kultūros diplomatija »
   P1400349.JPG

   Gruodžio 16 dieną Lietuvos konsulato Seinuose (Lenkija) vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas Balstogėje susitiko su Palenkės vaivada Bohdanu Paszkowskiu. Susitikimo dalyviai pasidžiaugė gerais Lietuvos ir Lenkijos santykiais, aptarė Palenkės vaivadijos ir Lietuvos pasienio regiono savivaldybių tolesnio bendradarbiavimo bei Suvalkų lietuvių švietimo ir kultūros centro plėtros perspektyvos klausimus.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_3134.JPG

   Gruodžio 15 dieną Lietuvos konsulato Seinuose (Lenkija) vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas kartu su Punsko valsčiaus viršaičiu Vytautu Liškausku ir Lenkijos lietuvių bendruomenės pirmininke Jolanta Malinauskaite-Vektoriene pagerbė 1949 metų gruodžio 15 dieną Šlynakiemyje žuvusių Lietuvos partizanų Jurgio Krikščiūno-Rimvydo ir Vytauto Prabulio-Žaibo atminimą.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Gruodžio 15 dieną su Lenkijos kolega Zbigniewu  Rau telefonu kalbėjęs užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis didžiausią dėmesį skyrė Baltarusijai, kur tebesitęsia taikių protestuotojų susirėmimai su režimo jėgos struktūromis.

   Dvišaliai santykiai »
   Czyzewski.jpg

   Gruodžio 10 dieną Lietuvos konsulato Seinuose (Lenkijoje) vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su ,,Menų, kultūrų, tautų paribių” centro  direktoriumi ir „Paribio“ fondo įkūrėju ir prezidentu, kultūrologu Krzysztofu Czyżewskiu.

   Atstovybių naujienos »
   foto01.jpg

   Lapkričio 26 dieną Lenkijos ir Lietuvos diplomatinės atstovybės Turkijoje paminėjo poeto, laisvės sekėjo, patrioto ir kosmopolitinio veikėjo Adomo Mickevičiaus 165-ąsias mirties metines.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »