Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva turi potencialą sukurti inovatyvų produktą

Sukurta 2018.11.30 / Atnaujinta 2018.12.01 17:03
   Lietuva turi potencialą sukurti inovatyvų produktą
   Lietuva turi potencialą sukurti inovatyvų produktą

   Pasaulyje sparčiai populiarėjant sprendimams, pagrįstiems decentralizuoto veiksmų žurnalo (distributed ledger technology) ir blokų grandinių (blockchain) technologijoms, atsiranda poreikis ieškoti technologiškai patikimų ir teisėtų būdų organizuoti nuosavybės ir kitokių verčių apyvartą, naudojant tokias technologijas. Lietuva turi realią galimybę tapti šio proceso lydere. Šių temų aptarti Lietuvos Respublikos ambasadoje Briuselyje lapkričio 28–29 dienomis į dviejų dienų seminarą susirinko specialistai iš Europos ir JAV.

   „Finansinių technologijų plėtra yra vienas iš Lietuvos Vyriausybės prioritetų. Lietuva siekia lyderystės ne tik žodžiais, bet ir darbais. Esu įsitikinusi, kad tik veikdamos ranka rankon Vyriausybė, viešasis ir privatus sektorius sėkmingai panaudos mūsų šalies potencialą ir sukurs bei pasiūlys pažangų inovatyvų produktą”, – seminaro dalyviams sakė Lietuvos Respublikos ambasadorė Belgijos Karalystėje Rita Kazragienė.

   Seminaro iniciatoriai „Pillar Project“ yra įsitikinę, kad jau atėjo laikas sukurti vieną pasaulinį standartą skaitmeniniams nuosavybės vertybiniams popieriams (Equity Tokens). Pasak „Pillar Project“ steigėjo David Siegal, šiuo metu pasaulyje virš dešimties kompanijų ruošiasi išleisti skirtingų standartų skaitmeninius nuosavybės vertybinius popierius, tačiau jie nebus likvidūs ir jais nebus galima prekiauti biržose, kol nebus sukurtas vienas standartas visiems.

   „Blockchain Centre Vilnius“ steigėjo ir valdybos pirmininko Pauliaus Kunčino nuomone, Lietuva, būdama nedidelė, lanksti, technologiškai pažangi šalis, aktyviai skatinanti naujųjų technologijų taikymą tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuose, galėtų būti pirmoji valstybė Europoje ir pasaulyje, kaip alternatyvą pasiūliusi skaitmeninius akcijų sertifikatus uždarųjų akcinių bendrovių akcininkų turimoms akcijoms tvarkyti. Tokia žinutė padidintų Lietuvos, kaip modernios ir patikimos jurisdikcijos verslui, žinomumą visame verslo pasaulyje.

   Seminare dalyvavęs Valstybinės įmonės „Registrų centras“ Vilniaus filialo direktoriaus pavaduotojas Jonas Udris yra įsitikinęs, kad Lietuva turi galimybę dar kartą parodyti, kad yra viena iš pažangiausių valstybių pasaulyje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Rita Kazragienė Skiriamieji raštai.PNG

   Rugsėjo 25 dieną Lietuvos Respublikos ambasadorė Belgijos Karalystei Rita Kazragienė įteikė skiriamuosius raštus Karaliui Filipui.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata