Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadoje Paryžiuje vyko diskusija apie COVID-19 pandemijos įtaką tarptautiniams santykiams

Sukurta 2020.06.19 / Atnaujinta 2020.06.19 09:12
  Lietuvos ambasadoje Paryžiuje vyko diskusija apie COVID-19 pandemijos įtaką tarptautiniams santykiams

  Birželio 18 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtas susitikimas su Prancūzijos užsienio reikalų ministro kabineto vadovu Nicolas Roche, kurio metu diskutuota, kaip keisis užsienio politika ir tarptautiniai santykiai COVID-19 pandemijos kontekste.

  „Šiandienos krizės situacijoje kyla daugybė klausimų – kaip keisis šalių užsienio politika, koks poveikis bus transatlantiniams santykiams, saugumo situacijai Europoje, Europos santykiams su Rusija ir situacijai Rytų partnerystės šalyse?“, – klausė ambasadorius Nerijus Aleksiejūnas, pristatydamas Lietuvos pasiekimus kovoje su pandemija.

  Prancūzijos užsienio reikalų ministro kabineto vadovas N. Roche pasidalijo savo vertinimais ir Prancūzijos reakcija į Covid-19 pandemijos sukeltą krizę. Jis taip pat pristatė tarptautinės politikos priemones, kurių Prancūzija ketina imtis artimoje perspektyvoje.

  Susitikime taip pat dalyvavo Švedijos, Nyderlandų, Lenkijos, Estijos, Danijos, Graikijos, Slovėnijos ir Rumunijos ambasadoriai Prancūzijoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_2883.jpg

  Rugsėjo 29 dieną ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves‘u Le Drianu. Susitikimo metu ministrai aptarė aktualius dvišalius santykius, padėtį Baltarusijoje ir Ukrainoje, santykius su Rusija, saugumo situaciją regione ir Pietų Kaukaze, aktualius Europos Sąjungos (ES) ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_6901.jpg

  Rugsėjo 29 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su už Europos reikalus atsakingu Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Clement‘u Beaune‘u, atvykusiu į Lietuvą kartu su prezidento Emmanuelio Macrono delegacija.

  Dvišaliai santykiai »

  Rugsėjo 29 dieną, ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiks su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves‘u Le Drianu. Susitikimo metu ministrai aptars dvišalius santykius, padėtį Baltarusijoje ir Ukrainoje, santykius su Rusija, saugumo situaciją regione bei aktualius Europos Sąjungos ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

  Dvišaliai santykiai »
  0-96-200919 Journee de patrimoine Lithuanian Embassy Paris _D800487 Photo Ludo Segers.JPG

  Rugsėjo 18-20 dienomis Lietuvos ambasada Paryžiuje pirmąkart dalyvavo nuo 1984 metų Prancūzijoje rengiamose Europos paveldo dienose.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  1-33-200915 BY at LT Embassy Paris France 850_0819 Photo Ludo Segers.JPG

  Rugsėjo 15 dieną minint Tarptautinę demokratijos dieną, Lietuvos ambasada Prancūzijoje buvo apšviesta Baltarusijos istorinės vėliavos spalvomis, reiškiant solidarumą su Baltarusijos žmonėmis, kovojančiais už demokratiją.

  Atstovybių naujienos »
  1.jpeg

  Rugpjūčio 23 dieną Paryžiuje Lietuvos ir Baltarusijos bendruomenių Prancūzijoje dėka surengtas Baltijos kelio 31- ųjų metinių minėjimas. Renginyje dalyvavo apie 250 dalyvių, kurie išreiškė tvirtą paramą ir solidarumą Baltarusijos žmonėms, siekiantiems demokratijos šalyje.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »