Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje N. Aleksiejūnas lankėsi Grenoblyje

Sukurta 2019.09.25 / Atnaujinta 2019.09.25 14:14
  Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje N. Aleksiejūnas lankėsi Grenoblyje

  Rugsėjo 24 dieną Prancūzijos Alpių papėdėje įsikūrusiame Grenoblio mieste buvo atidaryta fotografijų paroda „Optimizmo architektūra, Kauno fenomenas 1918–1940“, skirta pasaulinio pripažinimo sulaukusiai tarpukario Lietuvos sostinės architektūrai pristatyti.

  Gausiai susirinkusius svečius pasveikino Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas, kuris pasidžiaugė, kad dar 1997 metais tarp Kauno ir Grenoblio užsimezgę bendradarbiavimo ir draugystės ryšiai yra puikus ir sektinas pavyzdys, kaip galima savivaldos lygmeniu stiprinti Lietuvos- Prancūzijos ryšius.

  N. Aleksiejūnas pabrėžė, jog Kaunas 2022-aisiais metais taps Europos kultūros sostine, o tai atvers dar didesnes bendradarbiavimo galimybes su Grenobliu. Kartu Ambasadorius palinkėjo sėkmės Grenobliui, siekiant 2022 metais tapti Europos žaliąja sostine.

  Ambasadoriaus teigimu, Kauno ir Grenoblio bendradarbiavimas yra svarbus ne tik kultūros ar švietimo srityse, bet ir kuriant ateities technologijas. Kartu su iš Kauno atvykusia delegacija, vadovaujama Kauno vicemero Manto Jurgučio, ambasadorius apsilankė šiame mieste įsikūrusiame aukštųjų technologijų ir mokslo centre MINATEC, kuris yra vienas lyderiaujančių mokslo tyrimų centrų ne tik Europos, bet ir pasaulio mastu. Susitikimuose su minėto centro atstovais aptartos bendradarbiavimo su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis ir tyrimų centrais perspektyvos, mokslininkų apsikeitimo galimybės ir potencialūs bendri projektai.

  Ambasadorius taip pat susitiko su Grenoblyje ir jo regione gyvenančiais lietuviais, su kuriais kalbėjosi apie lietuvybės skatinimo projektus ir kitais metais planuojamus renginius Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  4-15-200706 Hon Con Lithuanian Embassy Paris 7097 Photo Ludo Segers.jpg

  Liepos 6 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtos iškilmingos ceremonijos metu „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“ apdovanoti Lietuvai nusipelnę garbės konsulas Lione Pierre Minonzio ir Lietuvos garbės konsulė Trojė (pranc. Troyes) Anne-Marie Goussard.

  Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »
  foto.jpg

  Birželio 18 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtas susitikimas su Prancūzijos užsienio reikalų ministro kabineto vadovu Nicolas Roche, kurio metu diskutuota, kaip keisis užsienio politika ir tarptautiniai santykiai COVID-19 pandemijos kontekste.

  Atstovybių naujienos »

  Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui atnaujinti reguliarius skrydžius į Paryžių, Kopenhagą, Bilundą, Nicą ir Turku.

  Ministerijos naujienos » Naujienos »
  download.jpg

  Gegužės 19 dieną Lietuvos ambasados Paryžiuje kiemelyje surengtos ceremonijos metu Lietuvos Respublikos pilietės pasas įteiktas tarptautiniu mastu pripažintai litvakų kilmės šiuolaikinei menininkei Esther Shalev-Gerz, gimusiai Vilniuje ir jau daugiau nei trisdešimt metų gyvenančiai bei kuriančiai Prancūzijos sostinėje.

  Atstovybių naujienos »
  ddd.jpg

  Gegužės 19 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas specialiojo svečio teisėmis dalyvavo kasmetiniame Prancūzijos rabinų suvažiavime, šiemet vykstančiame nuotoliniu būdu.

  Atstovybių naujienos »

  Gegužės 11 dieną minimas Lietuvos ir Prancūzijos santykių šimtečio jubiliejus. Po Pirmojo pasaulinio karo Lietuva sudėtingomis sąlygomis siekė įtvirtinti atstatytą Lietuvos valstybingumą. Prancūzijos Lietuvos valstybės de facto pripažinimas 1920 metais buvo labai svarbus įvykis, padėjęs modernios Lietuvos valstybės įsitvirtinimui tarptautinėje arenoje.

  Dvišaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »