Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje N. Aleksiejūnas lankėsi Grenoblyje

Sukurta 2019.09.25 / Atnaujinta 2019.09.25 14:14
  Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje N. Aleksiejūnas lankėsi Grenoblyje

  Rugsėjo 24 dieną Prancūzijos Alpių papėdėje įsikūrusiame Grenoblio mieste buvo atidaryta fotografijų paroda „Optimizmo architektūra, Kauno fenomenas 1918–1940“, skirta pasaulinio pripažinimo sulaukusiai tarpukario Lietuvos sostinės architektūrai pristatyti.

  Gausiai susirinkusius svečius pasveikino Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas, kuris pasidžiaugė, kad dar 1997 metais tarp Kauno ir Grenoblio užsimezgę bendradarbiavimo ir draugystės ryšiai yra puikus ir sektinas pavyzdys, kaip galima savivaldos lygmeniu stiprinti Lietuvos- Prancūzijos ryšius.

  N. Aleksiejūnas pabrėžė, jog Kaunas 2022-aisiais metais taps Europos kultūros sostine, o tai atvers dar didesnes bendradarbiavimo galimybes su Grenobliu. Kartu Ambasadorius palinkėjo sėkmės Grenobliui, siekiant 2022 metais tapti Europos žaliąja sostine.

  Ambasadoriaus teigimu, Kauno ir Grenoblio bendradarbiavimas yra svarbus ne tik kultūros ar švietimo srityse, bet ir kuriant ateities technologijas. Kartu su iš Kauno atvykusia delegacija, vadovaujama Kauno vicemero Manto Jurgučio, ambasadorius apsilankė šiame mieste įsikūrusiame aukštųjų technologijų ir mokslo centre MINATEC, kuris yra vienas lyderiaujančių mokslo tyrimų centrų ne tik Europos, bet ir pasaulio mastu. Susitikimuose su minėto centro atstovais aptartos bendradarbiavimo su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis ir tyrimų centrais perspektyvos, mokslininkų apsikeitimo galimybės ir potencialūs bendri projektai.

  Ambasadorius taip pat susitiko su Grenoblyje ir jo regione gyvenančiais lietuviais, su kuriais kalbėjosi apie lietuvybės skatinimo projektus ir kitais metais planuojamus renginius Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  3.jpg

  Lapkričio 12 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Informacijos ir demokratijos forumo, vykusio Paryžiaus Taikos Forumo metu, atidaryme.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

  Lapkričio 11–13 dienomis ministras Linas Linkevičius dalyvaus antrajame kasmetiniame Paryžiaus taikos forume, kur pasisakys inauguraciniame „Informacijos ir demokratijos“ forume.

  Daugiašaliai santykiai »
  IMG_1665.jpg

  Spalio 24-osios vakarą Lietuvos ambasadoje Paryžiuje vyko jaunų ir talentingų lietuvių pianistų Mildos Daunoraitės, Marijos Kaleničenko ir Pijus Pirogovas koncertas. Tai jau trečiasis Michelio Sogny fondo „SOS talents“ auklėtinių pasirodymas Lietuvos ambasadoje.  

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  20191017 Paris Club of Lithuanian Professionals Paryziuje   850_6269 Photo Ludo Segers .JPG

  Spalio 17 dieną Lietuvos ambasadoje Prancūzijoje surengtas Paryžiaus lietuvių profesionalų klubo inauguracinis susitikimas, kuriame dalyvavo apie 90 Prancūzijoje dirbančių ar studijuojančių tautiečių.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  20191015 Susitikimas su LT studentais Paryziuje   850_6072 Photo Ludo Segers .jpg

  Spalio 15 dieną ambasadoriaus Nerijaus Aleksiejūno kvietimu Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtas susitikimas su Prancūzijoje studijuojančiais lietuvių studentais ir jaunaisiais mokslininkais.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_1194-ok.jpg

  Spalio 1 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas lankėsi Paryžiuje vykstančioje didžiausioje Prancūzijoje tarptautinėje turizmo profesionalų parodoje „IFTM Top Resa“. Čiajis susitiko su Lietuvos atvykstamojo turizmo agentūrų „Baltic Blues Travel“, „Baltic Mania“, „Delta Tours“ ir „Taiga Euro Baltika“ atstovais.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata