Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos iniciatyva Vienoje įkurta ESBO žurnalistų saugumo draugų grupė

Sukurta 2018.04.23 / Atnaujinta 2018.04.23 15:24
  Lietuvos iniciatyva Vienoje įkurta ESBO žurnalistų saugumo draugų grupė

  Šiandien Vienoje vykusioje diskusijoje buvo įkurta neformali Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) žurnalistų saugumo draugų grupė, prie kurios prisijungė 15 ESBO šalių. Šios grupės įkūrimą inicijavo Lietuva kartu su Prancūzija ir Švedija.

  Pastaraisiais metais žurnalistai patiria persekiojimą ne tik realiame gyvenime, bet ir virtualioje erdvėje, dėl profesinės veiklos kėsinamasi į jų gyvybes, vyrauja nusikaltimų prieš žurnalistus nebaudžiamumas, su specifiniais iššūkiais susiduria žurnalistės moterys.

  Diskusijoje aptarta, kaip žurnalistų saugumo temą įtvirtinti ESBO politinėje darbotvarkėje. Renginio dalyviai pabrėžė būtinybę stiprinti tarptautines pastangas žurnalistų saugumo srityje ir ragino ESBO žurnalistų saugumo draugų grupę aktyviai prisidėti prie šio siekio. Diskusiją moderavo Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje ambasadorius Aurimas Taurantas. 

  Prie ESBO žurnalistų saugumo draugų grupės prisijungė 15 šalių, aktyviai veikiančių žurnalistų saugumo srityje – Austrija, Danija, Estija, Graikija, Jungtinė Karalystė, JAV, Juodkalnija, Kanada, Latvija, Lietuva, Nyderlandai, Norvegija, Prancūzija, Švedija ir Vokietija.

  Žurnalistų saugumas yra svarbus Lietuvos užsienio politikos prioritetas. Lietuva į žurnalistų saugumo sritį tarptautiniu mastu aktyviai įsitraukė 2011 metais, kai pirmininkavimo ESBO laikotarpiu žurnalistų saugumą pasirinko kaip vieną iš prioritetinių darbotvarkės klausimų. 2011 ir 2017 metais Vilniuje šia tema surengtos dvi tarptautinės konferencijos, davusios impulsą ESBO lygiu parengti žurnalistų saugumo gaires. Žurnalistų saugumo tema buvo tarp Lietuvos prioritetų 2014-2015 metais dirbant JT Saugumo Taryboje, kuri vieningai priėmė Lietuvos iniciatyva pateiktą JT Saugumo Tarybos rezoliuciją dėl žurnalistų apsaugos konfliktų zonose. Žurnalistų saugumas taip pat pasirinktas prioritetine Lietuvos kandidatavimo į JT Žmogaus teisių tarybą 2022-2024 metais kampanijos tema. 

  1994 metais Budapešte ESBO šalys pirmą kartą vieningai pasmerkė smurtą žurnalistų atžvilgiu. Nuo to laiko tarptautinių organizacijų – Jungtinių Tautų (JT), Europos Tarybos ir ESBO – įsipareigojimai šioje srityje vystėsi, tačiau grėsmės žurnalistų ir kitų žiniasklaidos darbuotojų veiklai ir toliau stiprėja.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Foto_MM ataskaitos pristatymas.jpg

  Gruodžio 20 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinės Tarybos posėdyje pristatyta Maskvos mechanizmo ataskaita dėl labai rimtų žmogaus teisių pažeidimų ir nebaudžiamumo Rusijos Federacijos Čečėnijos Respublikoje.

  Daugiašaliai santykiai »
  Linkevičius Desir.JPG

  Gruodžio 6 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos susitikimo paraštėse susitiko su ESBO atstovu žiniasklaidos laisvei Harlemu Désiru.

  Užsienio reikalų ministro veikla »
  ESBO ministras.jpg

  Gruodžio 6 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo kasmetiniame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų tarybos susitikime Milane, Italijoje.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »

  Gruodžio 6 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Milane vyksiančiame kasmetiniame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) šalių užsienio reikalų ministrų susitikime. Šio svarbiausio politinių diskusijų ir ESBO sprendimų priėmimo forumo metu bus apžvelgiama ir įvertinta organizacijos veikla bei aptariami aktualiausi Europos saugumo klausimai.

  Daugiašaliai santykiai »

  Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Asta Skaisgirytė spalio 8 dieną Romoje vykusiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) politikos direktorių susitikime paragino susitelkti ties konfliktų sprendimu ir ypač stiprinti pastangas siekiant sustabdyti Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir Sakartvelą.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata