Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai aptarė dvišalį bendradarbiavimą ir Rytų partnerystės politiką

Sukurta 2020.06.18 / Atnaujinta 2020.06.19 11:51

Birželio 18 dieną ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjo su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba. Pokalbio metu aptartas dvišalis bendradarbiavimas, reformų procesas Ukrainoje, Rytų partnerystės politika.

L. Linkevičius pabrėžė tęstinę Lietuvos paramą su išorės agresija kovojančiai Ukrainai ir pagyrė šalies pastangas įgyvendinant reformas net ir sudėtingomis pandemijos sąlygomis.

„Sveikiname neseniai priimtus svarbius Žemės rinkos ir Bankų veiklos įstatymus. Svarbu tęsti reformas“, - sakė L. Linkevičius.

Ministras taip pat pabrėžė teisės viršenybės ir teismų nepriklausomumo svarbą siekiant išvengti selektyvaus teisingumo ir teisinės sistemos panaudojimo politiniais tikslais.

L. Linkevičius ir D. Kuleba taip pat aptarė birželio 11 dieną vykusios Europos Sąjungos (ES) ir Rytų partnerystės valstybių užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijos rezultatus ir pasirengimą neformaliai ES  ir Rytų partnerių Lyderių vaizdo konferencijai. Ministrai sutarė, kad būtina išlaikyti ambicingą Rytų partnerystės politiką ir nustatyti ilgalaikius ir motyvuojančius siekius, kurie galėtų būti patvirtinti 2021 metais planuojamame Rytų partnerystės Viršūnių susitikime.

Pokalbio metu L. Linkevičius pakartojo Lietuvos susirūpinimą dėl Ukrainos ketinimų taikyti apsaugos priemones importuojamoms trąšoms. Pasak ministro, Ukraina yra svarbi rinka Lietuvos trąšų gamintojams. Ukrainoje parduodama apie 30 proc. lietuviškos produkcijos, todėl tikimasi, kad Ukraina laikysis prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų, numatytų Asociacijos susitarime ir Pasaulio prekybos organizacijos taisyklėse, ir nenustatys prekybą ribojančių priemonių.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Vasario 26 dieną, Ukrainoje pažymint Pasipriešinimo Krymo Autonominės Respublikos ir Sevastopolio miesto okupacijai dieną, Užsienio reikalų ministerija reiškia tvirtą paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui tarptautinės bendruomenės pripažįstamų sienų ribose. Griežtai smerkiame prieš septynerius metus prasidėjusią ir vis dar besitęsiančią Rusijos Federacijos karinę agresiją prieš Ukrainą bei įvykdytą Krymo ir Sevastopolio neteisėtą aneksiją, grubiai pažeidžiant tarptautinės teisės normas.

Kalbos, pareiškimai »
IMG-20210224-WA0019.jpg

Vasario 24 dieną, tęsdamas vizitą Ukrainoje, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir kitais aukštais šalies pareigūnais.

Dvišaliai santykiai »
DSC_0340.JPG

Vasario 23 dieną ministras Gabrielius Landsbergis Kijeve susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba, Ukrainos ortodoksų Bažnyčios vadovu metropolitu Epifanijumi ir neteisėtai Rusijoje įkalintų Ukrainos piliečių artimaisiais.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
Susitikimas su UA.jpg

Vasario 4 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo nuotoliniame susitikime su Ukrainos užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasyliu Bodnaru. Pokalbyje aptartos Lietuvos ir Ukrainos dvišalės darbotvarkės aktualijos, Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos santykiai, bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose klausimai.    

Dvišaliai santykiai »
DSC_0408.jpg

Sausio 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Ukrainos ir Lenkijos kolegomis Dmytro Kuleba ir Zbigniewu Rau dalyvavo antrajame „Liublino trikampio“ formato susitikime, kuris dėl pandemijos vyko nuotoliniu būdu.

Daugiašaliai santykiai »

Sausio 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Ukrainos ir Lenkijos kolegomis Dmytro Kuleba ir Zbigniewu Rau dalyvaus „Liublino trikampio“ formato vaizdo konferencijoje.

Daugiašaliai santykiai »