Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos laisvės kovotojas J. Jakavonis-Tigras apsilankė „Amerikos balso“ studijoje ir Baltuosiuose Rūmuose

Sukurta 2018.06.18 / Atnaujinta 2018.06.18 09:50
  Lietuvos laisvės kovotojas J. Jakavonis-Tigras apsilankė „Amerikos balso“ studijoje ir Baltuosiuose Rūmuose

  Viešėdamas Vašingtone Lietuvos laisvės kovotojas Juozas Jakavonis–Tigras su dukra Angele Jakavonyte apsilankė „Amerikos balso“ organizacijoje.

  „Esu sužavėtas išgirdęs tą [Amerikos balso] muziką iš tos vietos, iš kurios visam pasauliui sklido laisvės balsas“, –  po apsilankymo radijo studijoje sakė J. Jakavonis. „Ne tik aš, bet ir visa Lietuva kiekvieną dieną laukdavo šio balso“, – prisiminimais dalinosi Lietuvos partizanas.

  „Amerikos balso“ Eurazijos departamento direktorius dr. Elezas Bibejaras įteikė J. Jakavoniui padėką ir garbės klausytojo pažymėjimą. Legendinis Lietuvos laisvės kovotojas pasidalino prisiminimais, kaip klausydavo laisvės balso iš Vašingtono ne tik Lietuvoje, bet ir gyvendamas tremtyje Sibire.

  „Šis Lietuvos laisvės kovotojo apsilankymas yra puikiausias liudijimas, jog tikėjimas laisve ir laisvo žodžio galia yra stipriausias saitas, jungiantis mūsų šalis. Simboliška, kad gerbiamas Juozas Jakavonis šiandien lankosi šiame pastate, nes juk Tigro sodybos bunkeryje taip pat buvo spausdinama laisva spauda“, – pažymėjo J. Jakavonį „Amerikos balse“ lydėjęs Lietuvos ambasados Vašingtone patarėjas Kęstutis Vaškelevičius.

  Birželio 14  dieną J. Jakavonis su dukra taip pat aplankė Baltuosius Rūmus. Po apsilankymo JAV Prezidento rezidencijoje, J. Jakavonis dalinosi savo džiaugsmu, kad JAV prezidentai yra ne kartą išreiškę pasirengimą ginti Lietuvos nepriklausomybę, o paskutiniu metu Lietuvoje matoma JAV karinė technika. „Mums reikėjo su surūdijusiais šoviniais kariauti, o čia jau yra technika. Ir sakiau, kad mes būsim laisvi amžinai su amerikiečių pagalba“, – kalbėjo J. Jakavonis-Tigras.

  Legendinio Lietuvos partizano vizitą JAV organizuoja Lietuvos garbės konsulas Ročesteryje Rimas Česonis su dukra Jolanda Česonyte.

  Video reportažą galima pamatyti čia.

  Naujienlaiškio prenumerata