Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos nuolatinė atstovė ES: Sieksime, kad būsima Europos Sąjungos išorės investicijų sistema atitiktų nacionalinius ir Lietuvos verslo interesus

Sukurta 2019.11.25 / Atnaujinta 2019.11.25 15:44

Lapkričio 25 dieną Briuselyje vykusiame Užsienio reikalų tarybos posėdyje daugiausia dėmesio skirta Europos Sąjungos (ES) išorės finansinės architektūros reformai, kuri būtina siekiant sukurti darnią ir veiksmingą ES paramos besivystančioms šalims sistemą.

Posėdyje dalyvavusi Lietuvos nuolatinė atstovė ES Jovita Neliupšienė teigiamai įvertino aukšto lygio ekspertų grupės parengtus siūlymus dėl tolesnių reformos krypčių, papildomai akcentuodama būtinybę atlikti tokią reformą, kurioje būtų praktiškai įgyvendintas visų valstybių narių įtraukumo principas.

„ES vystymosi politika niekuomet nebus veiksminga, jeigu į jos praktinį įgyvendinimą nebus įtrauktos visų valstybių narių, taip pat ir Lietuvos, institucijos ir verslo sektorius“, - pažymėjo J. Neliupšienė.

Dabartinė sistema nėra vientisa, neužkerta kelio instituciniam funkcijų dubliavimui ir ne visuomet leidžia pasiekti ES ir valstybių narių užsienio politikos tikslus. Vienas iš esminių dabartinės sistemos trūkumų yra tas, kad nesukuriamos prielaidos ir sąlygos į vystomojo bendradarbiavimo pagalbos projektus įsitraukti mažesnių valstybių narių nacionalinėms institucijoms ir verslui.

Lietuvos nuomone, įtraukumo principo praktinis įgyvendinimas sukurtų galimybes Lietuvos institucijoms ir verslui įsitraukti į ES pagalbos besivystančioms šalims projektus, kurių įgyvendinimas būtų svarbus tiek vertybiniu, tiek ekonominiu požiūriu.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
IMG_6901.jpg

Rugsėjo 29 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su už Europos reikalus atsakingu Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Clement‘u Beaune‘u, atvykusiu į Lietuvą kartu su prezidento Emmanuelio Macrono delegacija.

Dvišaliai santykiai »

Rugsėjo 11 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius virtualioje diskusijoje su Europos Parlamento (EP) nariais Rasa Juknevičiene, Andriumi Kubiliumi, Aušra Maldeikiene, Liudu Mažyliu, Juozu Oleku ir Broniu Rope aptarė Lietuvai aktualius Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimus.

Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »

Liepos 13 dieną Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje ES ministrai aptarė ES santykius su Lotynų Amerikos ir Karibų šalims ir galimą ES pagalbą šiam regionui, taip pat vyko išsami diskusija apie ES santykių su Turkija bendradarbiavimo perspektyvas, kitas užsienio politikos aktualijas – situaciją Libijoje, Honkonge, Venesueloje, Artimųjų Rytų taikos procesą.

Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

Birželio 11 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su  Europos Sąjungos (ES) ir Rytų partnerystės valstybių užsienio reikalų ministrais vaizdo konferencijoje aptars Rytų partnerystės politikos klausimus.

Daugiašaliai santykiai »