Naujienos Spausdinti RSS

Madride pristatytas Lietuvos indėlis į Azijos ir Europos santykių plėtrą

Sukurta 2019.12.16 / Atnaujinta 2019.12.16 15:18
   Madride pristatytas Lietuvos indėlis į Azijos ir Europos santykių plėtrą
   Madride pristatytas Lietuvos indėlis į Azijos ir Europos santykių plėtrą

   Gruodžio 16 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas  dalyvavo  Azijos ir Europos dialogo (ASEM) 14-ajame užsienio reikalų ministrų susitikime Madride, Ispanijoje.  

   „Per penkiolika  narystės ASEM metų sėkmingai plėtojome ryšius su Azijos partneriais, kad  drauge įveiktume globalius iššūkius ir sukurtume  naujas  galimybes savo ekonomikos stiprinimui ir žmonių gerovei. 2017 metais paskatinome ASEM valstybes kartu dirbti moterų ekonominio įgalinimo srityje, o 2019 metais Lietuva inicijavo ASEM Transporto ministrų dialogą“, – pabrėžė viceministras.

   Pristatydamas Lietuvos įnašą į Europos ir Azijos ryšių plėtrą, viceministras pabrėžė, kad skaitmeninė ekonomika tapo  sparčiausiai augančiu Lietuvos ekonomikos sektoriumi, sėkmingai plėtojamos finansinės technologijos, taip pat vykdoma moterų įtraukimo į informacinėmis technologijomis grįstą ekonomiką programa, padedanti moterims siekti profesinės karjeros ir užtikrinti lyčių lygybę darbo rinkoje.

   N. Germanas  taip pat  pristatė Lietuvos iniciatyvas stiprinant bendras pastangas užtikrinti kibernetinį saugumą ir siekiant apsaugoti informacinę erdvę nuo dezinformacijos.  

   ASEM dialoge dalyvauja  30 Europos ir 21 Azijos šalis, taip pat Europos Komisija ir Pietryčių Azijos valstybių tarptautinės organizacijos sekretoriatas. Dialogas skirtas plėtoti politinį, ekonominį, švietimo ir kultūros bendradarbiavimą bei tiesioginius žmonių ryšius. Lietuva ASEM nare tapo 2004 metais.       

   Susijusios naujienos Visos naujienos »