Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius ragina telkti pastangas, siekiant padėti Rytų partnerystės šalims įgyvendinti jų europines aspiracijas

Sukurta 2019.05.31 / Atnaujinta 2019.05.31 13:19
   Ministras L. Linkevičius ragina telkti pastangas, siekiant padėti Rytų partnerystės šalims įgyvendinti jų europines aspiracijas
   Ministras L. Linkevičius ragina telkti pastangas, siekiant padėti Rytų partnerystės šalims įgyvendinti jų europines aspiracijas
   Ministras L. Linkevičius ragina telkti pastangas, siekiant padėti Rytų partnerystės šalims įgyvendinti jų europines aspiracijas

   Gegužės 31 dieną Vilniuje įvyko Rytų partnerystės 10-mečiui skirta Baltijos asamblėjos konferencija „Ar mes galime pasiekti rezultatų? Nustatant Rytų partnerystės kryptį sekantiems dešimčiai metų“, kurioje dalyvavo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

   „Rytų partnerystė buvo vienu pagrindinių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai 2013 metais prioritetų, tokiu pat prioritetu ji yra dabar, ir, esu tikras, juo bus ir kito mūsų pirmininkavimo ES Tarybai metu 2027 metais. Nepaisant to, kad šiandien dar yra ganėtinai sunku numatyti, kas konkrečiai galėtų būti Rytų partnerystėje pasiekta tuo metu, turime sutelkti visas pastangas, siekiant padėti Rytų partnerystės valstybėms, visų pirma Ukrainai, Sakartvelui ir Moldovai, kurios su ES yra sudariusios Asociacijos susitarimus ir siekia ateityje tapti ES narėmis, įgyvendinti savo europines aspiracijas“, – konferencijoje sakė ministras L. Linkevičius.

   Pasak ministro, labai svarbu, jog Rytų partnerystė ir toliau liktų ambicinga politika, motyvuojanti partnerius vykdyti sudėtingas, bet kartu ir labai reikalingas, reformas. Rytų partnerystės valstybės turi dėti dar didesnes pastangas vykdant būtinas reformas, o ES ir jos valstybės narės – skirti tam būtiną finansinę ir ekspertinę paramą.

   Tarp galimų tikslų ministras išskyrė Rytų partnerystės valstybių sektorinės integracijos su Europos Sąjunga gilinimą bei eventualų labiausiai ambicingų partnerių (Ukrainos, Sakartvelo ir Moldovos) tapimą integralia ES vidaus rinkos dalimi.

   „Turime siekti, kad tiek mūsų tolimesnė veikla, tiek ir jos rezultatai būtų žmonių matomi ir suprantami. Tačiau taip pat turime užtikrinti, kad Rytų partnerystė ateityje neprarastų ir savo geopolitinio pobūdžio. Kai kalbame apie šalis, kurios vadovaujasi tomis pat vertybėmis kaip ir mes, ir kurios nori labai konkrečiai prisidėti prie saugios ir klestinčios Europos kūrimo, turime nedvejodami stoti į jų pusę ir dirbti kartu iki pasieksime užsibrėžtą tikslą“, – teigė ministras.

   Konferencijos metu pranešimus skaitė Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas  V. Pranckietis, Latvijos Respublikos Saeima Pirmininkė I. Mūrniece, Estijos Respublikos Riigikogu Pirmininko pavaduotojas S. Kallas, Latvijos Respublikos užsienio reikalų ministras E. Rinkēvičs, ES valstybių narių ir Rytų partnerystės šalių parlamentarai, ekspertai.

   LR Seimo nuotraukos

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Užsienio reikalų ministerijos iniciatyva Lietuvos vyriausybė Rytų partnerėms skirs 200 tūkstančių vakcinų dozių.

   Naujienos »
   DSC_3952.jpg

   Kovo 5 dieną įvyko pirmasis nuotolinis užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio susitikimas su Europos Parlamento (EP) nariais Petru Auštrevičiumi, Rasa Juknevičiene, Andriumi Kubiliumi, Aušra Maldeikiene, Liudu Mažyliu, Juozu Oleku, Broniu Rope ir Valdemaru Tomaševskiu.

   Daugiašaliai santykiai »

   Sausio 6 dieną trylikos Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ministrai kreipėsi į už sveikatos apsaugą bei bendradarbiavimą su ES partnerėmis atsakingus ES komisarus ir paragino Europos Komisiją (EK) sukurti paramos mechanizmą, kurio dėka Rytų partnerystės šalys galėtų greičiau įsigyti vakcinos nuo COVID-19.

   Daugiašaliai santykiai »
   Ambasadorius 6.png

   Lapkričio 26 dieną Lietuvos ambasada Graikijoje kartu su Graikijos užsienio ir europinės politikos fondu ELIAMEP bei Lenkijos, Švedijos, Ukrainos, Gruzijos ir Moldovos ambasadomis surengė vaizdo konferenciją „ES Rytų Partnerystė: ko tikėtis po 2021 metų viršūnių susitikimo?“.

   Atstovybių naujienos »