Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Su Airijos valstybės ministre Europos reikalams aptarti ES darbotvarkės klausimai

Sukurta 2019.02.28 / Atnaujinta 2019.02.28 13:26
  Su Airijos valstybės ministre Europos reikalams aptarti ES darbotvarkės klausimai

  Vasario 28 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Vilniuje besilankančia Airijos užsienio reikalų ministerijos valstybės ministre Europos reikalams Helen McEntee.

  Susitikimo metu buvo aptarti Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos, ES daugiametės finansinės programos, ES strateginės darbotvarkės, artėjančių rinkimų į Europos Parlamentą ir kiti aktualūs ES darbotvarkės klausimai.

  Viceministras A. Zananavičius pabrėžė Lietuvos solidarumo su Airija ir ES vienybės svarbą vykstant Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES procesui (Brexit), o taip pat sprendžiant kitus aktualius ES klausimus ir rengiantis naujam ES politiniam ciklui.

  „Nepaisant Brexit, būtina ir toliau sutelktai dirbti siekiant užtikrinti visos ES, o kartu ir Lietuvos bei Airijos interesus Europos Sąjungoje. Airija ir Lietuva ir toliau išlieka artimos sąjungininkės šiame iššūkių pilname laikotarpyje“,– pabrėžė viceministras.

  Airijos valstybės ministrė pažymėjo, jog pilnai supranta Lietuvos poziciją daugiametės finansinės programos, vidaus rinkos gilinimo, energetikos ir infrastuktūros klausimais bei yra pasirengusi aktyviai bendradarbiauti svarstant juos ES Taryboje.

  Airijos valstybės ministrė H. McEntee Vilniuje taip pat susitiko su Seimo Europos reikalų komiteto pirmininku Gediminu Kirkilu ir komiteto nariais bei dalyvavo diskusijoje su Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studentais „Geriau kartu: vieningas atsakas į Europai kylančius iššūkius“.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  3.jpg

  Vasario 17 dieną Lietuvos ambasada Airijoje, žydų bendruomenė „The Jewish Representative Council of Ireland” ir Airijos lietuvių bendruomenė istorinėje Dublino mero rezidencijoje „Mansion House" surengė tenoro Rafailo Karpio ir pianisto Dariaus Mažinto koncertą „Laiškai iš praeities“, skirtą Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams paminėti.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_20200203_182120 (002).jpg

  Vasario 3 dieną Dublino universitete (Airijoje) buvo oficialiai atidaryta paroda „Lietuvos ir Airijos žydų istorija”, skirta Vilniaus Gaono 300-osioms gimimo metinėms ir Lietuvos žydų istorijos metams paminėti.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  darbo grupė2.jpg

  Sausio 24-26 dienomis Lietuva jau šeštą kartą buvo pristatyta didžiausioje Airijos turizmo parodoje „The Holiday World Show Dublin“. 

  Atstovybių naujienos »
  1.jpg

  Gruodžio 14 dieną Lietuvos ambasadoje Airijoje vyko kasmetinis padėkos Airijos lietuviams vakaras, kurio metu buvo pagerbti tautiečiai, aktyviai puoselėjantys lietuvybę, ryšius su Lietuva bei bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Airijos.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  Ambasadoriai.jpg

  Siekdami plėsti ryšius su svetur išvykusiais tautiečiais, įvairūs Lietuvos miestai dalyvauja „Globalių regionų programoje“, kurios tikslas – aktyviausius kraštiečius įvairiose šalyse skirti miestų ambasadoriais. Šiuo tikslu Lietuvos ambasada Airijoje įkūrė „Ambasadorių Airijoje klubą“. Tai - pirmoji ir kol kas vienintelė tokio pobūdžio organizacija išeivijoje.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  2019-11-18.jpg

  Lapkričio 17 dieną, stiprindama  Lietuvos matomumą Airijoje ir parodydama čia gyvenančių lietuvių verslumą bei kūrybiškumą, Lietuvos ambasada Airijoje Dublino tarptautinėje labdaros mugėje pristatė lietuviškus produktus, rankdarbius ir tautinę kultūrą. 

  Atstovybių naujienos »