Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų ministras susitiko su naujuoju Indijos ambasadoriumi

Sukurta 2018.08.27 / Atnaujinta 2018.08.27 17:04
  Užsienio reikalų ministras susitiko su naujuoju Indijos ambasadoriumi

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugpjūčio 27 dieną susitiko su naujuoju Indijos ambasadoriumi Lietuvai, reziduojančiu Varšuvoje, Tsewang Namgyal.

  „Nepaisant geografinio  nuotolio tarp Indijos ir Lietuvos, mes turime labai daug bendro – lingvistinės šaknys, ryšiai tarp Gandžio ir garsaus litvako Kallenbacho, susirūpinimas klimato kaita“, – susitikimo metu sakė ministras L. Linkevičius.

  Ministras pastebėjo, kad nors ir pastaruoju metu ekonominio valstybių bendradarbiavimo intensyvumas sumažėjo, Indijos ir Lietuvos prekybos potencialas dar nėra išnaudotas.

  Anot L. Linkevičiaus, daugėja Indijos studentų studijuojančių Lietuvos universitetuose ir šioje srityje tikimasi gilinti bendradarbiavimą, suteikiant indams europinio lygio išsilavinimą. Ministras ambasadoriui priminė, kad tikimasi pozityvaus Indijos sprendimo dėl ambasados Vilniuje steigimo.

  Indijos ambasadorius taip pat susitiko su užsienio reikalų viceministru Neriu Germanu ir aptarė galimą ekonominį bendradarbiavimą. Viceministras pakvietė Indijos atstovus dalyvauti šiais metais Lietuvoje vyksiančioje tarptautinėje parodoje “Life Sciences Baltics 2018”.

  Šiandien Indijos ambasadorius taip pat įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

  Tsewang Namgyal yra dešimtasis Indijos ambasadorius, akredituotas Lietuvai. Indija ir Lietuva diplomatinius santykius užmezgė 1992 metų balandžio 27 dieną. 2008 metų liepos 2 dieną Delyje atidaryta Lietuvos Respublikos ambasada.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Nuotrauka 3.jpg

  Spalio 26 dieną Užsienio reikalų ministerijoje surengtas susitikimas–diskusija su Indijos verslo atstovais tema „Skaitmeninė rinkodara Indijoje – iššūkiai ir galimybės“.

  Ekonominiai santykiai »
  Juliaus Pranevičiaus kredencinių raštų teikimo Indijos prezidentui ceremonija.jpg

  Rugsėjo 20 dieną Delyje Lietuvos Respublikos ambasadorius Indijos Respublikoje Julius Pranevičius įteikė skiriamuosius raštus Indijos Respublikos Prezidentui Ramui Nathui Kovindui.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  India3.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Indijos Respublikos išorinių reikalų ministrę Sushmą Swaraj ir Korėjos Respublikos užsienio reikalų ministrę Kang Kyung-Wha su šių šalių nacionalinėmis šventėmis.

  Dvišaliai santykiai »
  Simtmecio priemimas Indijoje 06.jpg

  Vasario 1 dieną Delyje, Indijoje, vyko atkurtos Lietuvos šimtmečio renginys, į kurį susirinko Indijos vyriausybės, verslo, kultūros ir žiniasklaidos atstovai, užsienio šalių diplomatai, Indijoje gyvenantys ir dirbantys lietuviai.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata