Naujienos Spausdinti RSS

Vašingtone pagerbtos komunizmo aukos

Sukurta 2020.06.12 / Atnaujinta 2020.06.12 17:28
  Vašingtone pagerbtos komunizmo aukos

  Birželio 12 dieną Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) Rolandas Kriščiūnas dalyvavo kasmetinėje komunizmo aukų pagerbimo ceremonijoje. Dėl COVID-19 pandemijos, skirtingai nei ankstesniais metais, šiais metais nebuvo surengtas bendras susitikimas su vainikų padėjimu prie paminklo komunizmo aukoms atminti. „Komunizmo aukų memorialinio fondas“ surengė virtualią ceremoniją, kurios metu buvo pagerbtos komunizmo aukos visame pasaulyje.

  Ambasadorius savo pasisakymo metu padėkojo šio fondo vadovybei už jų atliekamą svarbią misiją skleidžiant žinią ir supažindinant žmones apie totalitarinių komunistinių režimų vykdytus ir vykdomus nusikaltimus žmonijai.

  Šių metų „Truman-Reagan“ laisvės medalis buvo skirtas Kubos disidentui, organizacijos „Unión Patriótica de Cuba“ vadovui Jose Daniel Ferrer, kuris šiuo metu įkalintas. Šis laisvės medalis bus įteiktas jo šeimos nariams. Renginio metu taip pat kalbėjo Senatorius Marco Rubio, Europos Sąjungos (ES) šalių, Kanados, Sakartvelo ir kitų šalių ambasadoriai.

  Pagarbos ir atminimo medalis, kurį įsteigė „Komunizmo aukų memorialinis fondas“, kiekvienais metais įteikiamas pasižymėjusiems kovotojams už laisvę. Šiuo medaliu pirmasis buvo įvertintas Lietuvos Atkuriamojo Seimo Pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis. 2018 m. JAV sostinėje surengtos ceremonijos metu „Truman-Reagan“ Laisvės medaliu buvo apdovanotas kadenciją baigęs Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus. 2010 metais medalis įteiktas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarui, Lietuvos Respublikos Seimo nariui Emanueliui Zingeriui.

  „Truman-Reagan“ medaliais taip pat buvo pagerbtos tokios asmenybės kaip Jonas Paulius II, Čekijos prezidentas Vaclav Havel, Lenkijos prezidentas Lech Walesa, kiti žymus Vidurio ir Rytų Europos bei kitų su komunizmu kovojusių ar tebekovojančių šalių disidentai.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  XX sale.jpg

  Lapkričio 9 – 10 dienomis Lietuva dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros (UPR) darbo grupės 36-os sesijos veikloje ir pateikė rekomendacijas aptariant situaciją žmogaus teisių srityje Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir Kroatijoje.

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  IMG_9321.jpg

  Rugsėjo 25 dieną Užsienio reikalų ministerijos atstovai su JAV Valstybės departamento sekretoriaus padėjėjo pavaduotoju Europai Georgu P. Kentu aptarė situaciją Baltarusijoje ir regione, paramos Baltarusijos pilietinei visuomenei galimybes, kitus aktualius Lietuvos ir JAV santykių bei tarptautinio saugumo politikos klausimus.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_0903.jpg

  Rugsėjo 21 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis su JAV Valstybės departamento koordinatoriumi kovai su terorizmu  Nathanu A. Salesu aptarė kovą su tarptautiniu terorizmu, sankcijas su „Hezbollah“ siejamiems asmenims, situaciją Baltarusijoje ir regione, aktualius Lietuvos ir JAV santykių bei tarptautinio saugumo politikos klausimus.

  Dvišaliai santykiai »
  Ministras vizito JAV metu.jpg

  Rugsėjo 17 dieną Vašingtone (JAV) vizitą tęsiantis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su JAV prezidento nacionalinio saugumo patarėju Robertu O’Brienu.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_6752-2.jpg

  Rugsėjo 17 dieną Vašingtone (JAV) su vizitu besilankantis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Energetikos sekretoriaus pavaduotoju Marku Menezesu.

  Dvišaliai santykiai »
  50350561342_b919b593d7_k.jpg

  Rugsėjo 16 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su JAV valstybės sekretoriumi Mike‘u Pompeo. Susitikime aptarta situacija Baltarusijoje ir regione, aktualūs dvišaliai ir daugiašaliai Lietuvos ir JAV santykių bei tarptautinio saugumo politikos klausimai.

  Dvišaliai santykiai »