Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius Eitvydas Bajarūnas įteikė skiriamuosius raštus Uzbekistano Respublikos užsienio reikalų ministrui

Sukurta 2020.12.21 / Atnaujinta 2020.12.21 18:38
  Ambasadorius Eitvydas Bajarūnas įteikė skiriamuosius raštus Uzbekistano Respublikos užsienio reikalų ministrui

  2020 metų gruodžio 21 d. ambasadorius Eitvydas Bajarūnas įteikė skiriamuosius raštus Uzbekistano Respublikos užsienio reikalų ministrui Abdulazizui Kamilovui ir oficialiai pradėjo eiti Lietuvos Respublikos nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus pareigas šioje Centrinės Azijos valstybėje. Iškilminga ceremonija, laikantis visų Covid apribojimų, vyko Uzbekistano Respublikos ambasadoje Maskvoje, o skiriamuosius raštus iš viso įteikė 12 valstybių ambasadoriai, reziduojantys Rusijos sostinėje.

  Lietuvos Respublikos ambasada Maskvoje yra akredituota ir Uzbekistano Respublikai bei palaiko glaudžius kontaktus su šios šalies pareigūnais ir verslo bendruomene, aktyviai dirba plėtojant dvišalius Lietuvos ir Uzbekistano ekonominius santykius.

  Gruodžio 16 d.  tarpininkaujant Ambasadai buvo surengtas Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei Taškento pramonės ir prekybos rūmų vebinaras, kuriame dalyvavo virš 40 įmonių iš abiejų šaulių. Prieš tai, lapkričio mėn. vyko Centrinės Azijos muitinės tarpininkų konferencija, kurioje taip pat dalyvavo ambasados muitinės atašė. 2019 m. vasarą Uzbekistane buvo atidarytas Lietuvos vizų centras.

  Šiuo metu vyksta Lietuvos Respublikos garbės konsulo Uzbekistane paskyrimo procedūros, kurias užbaigus tikimasi dar aktyvesnės dvišalio bendradarbiavimo plėtros, tariamasi dėl kitų konkrečių veiksmų, skirtų skatinti dvišalius santykius.

  Lietuvos ir Uzbekistano diplomatiniai santykiai buvo užmegzti 1992 m. rugpjūčio 5 d. Lietuva aktyviai palaiko Uzbekistano Respublikos santykius su Europos Sąjunga.

  Naujienlaiškio prenumerata