Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Mišios_V16.jpg

Minint Vasario 16-ąją Maskvos Šv. Liudviko bažnyčioje įvyko iškilmingos mišios. Mišiose dalyvavo Lietuvos Respublikos ambasadorius Eitvydas Bajarūnas, ambasados darbuotojai bei Rusijos lietuvių bendruomenė. Susirinkusieji sveikino vieni kitus su 103-osiomis Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos metinėmis. Šia proga susirinkusieji meldėsi už Lietuvos valstybę, jos tautą ir lietuvių bendruomenę.

Lietuviai Rusijoje »
IMG-9966.JPG

Vasario 5 d. Buriatijos lietuviams aktualius klausimus nuotoliniu būdu Lietuvos ambasadorius Maskvoje E. Bajarūnas aptarė su  Buriatijos lietuvių tautinės-kultūrinės bendrijos pirmininku B. Razgumi. Bendrijos pirmininkas pasidžiaugė, kad net ir per pandemiją bendruomenei pavyko tęsti lietuvių kalbos mokymą Buriatijos lietuviškoje mokyklėlėje, įdiegus nuotolinį mokymąsi, taip pat pabrėžė, kad bendruomenė labai palankiai vertina Rusijos lietuviams Lietuvoje organizuojamus lietuvių kalbos kursus, kurių metu toli gyvenantys Rusijos lietuvaičiai turi galimybę tiek palavinti kalbos įgūdžius, tiek gyvai pamatyti Lietuvą, ir tikisi, kad praėjusiais metais dėl COVID-19 neįvykę kursai bus rengiami ir ateityje. Ambasadorius E. Bajarūnas padėkojo bendrijos pirmininkui B. Razgui už lietuvybės puoselėjimą tolimame krašte, už aktyvią bendruomenės veiklą pristatant Lietuvą visame regione ir už rūpestį išsaugant tremtinių kapų ir palaidojimo vietas.  

Lietuviai Rusijoje »
lt (2).jpg

Sausio 29 d. susitikime su Maskvos lietuviais ambasadorius E. Bajarūnas pristatė šiais metais planuojamus ambasados renginius ir kvietė Maskvos lietuvius bendradarbiauti juos organizuojant. Maskvos lietuvių kultūros bendrijos pirmininkė K. Momziakova informavo, kad šių metų pabaigoje bendrija minės įsikūrimo 30-etį, susitikime dalyvavusi Maskvos J. Baltrušaičio vidurinės mokyklos direktorė priminė apie kitais metais minėsimą mokyklos įsikūrimo 30-etį. Maskvos jaunimui atstovavusi M. Bеspamiatnova pasiūlė labiau išnaudoti socialinius tinklus siekiant į bendruomenės veiklą pritraukti daugiau jaunimo.

Lietuviai Rusijoje »
foto (2).jpg

Sausio 22 d., tęsdamas savo nuotolinių susitikimų su Lietuvos bendruomenėmis Rusijoje ciklą, ambasadorius E.Bajarūnas susitiko su Irkutsko lietuvių bendruomenės pirmininke J. Kudirkaite.  Per susitikimą aptarta, kaip šiemet bus minimas Irkutsko lietuvių bendruomenės įsikūrimo jubiliejus, taip pat kalbėta apie tremtinių kapų ir palaidojimo vietų tvarkymą, apie siekius į bendruomenės veiklą labiau įtraukti jaunimą, apie lituanistinio ugdymo nuotoliniu būdu galimybes. Ambasadorius pažadėjo šiemet aplankyti Irkutsko lietuvius, taip pat pažymėjo, kad pastaraisiais metais stebėdamas aktyvų Lietuvos jaunimo įsitraukimą į socialinę veiklą, matytų Lietuvos ir Rusijos lietuvių jaunimo galimą bendradarbiavimą rengiant ir įgyvendinant bendrus socialinius projektus. 

Lietuviai Rusijoje »
20201212_155638.jpg

Gruodžio 12 d. Lietuvos Respublikos ambasada Rusijos Federacijoje kartu su Maskvos ir Maskvos apylinkių lietuvių bendruomene prisiminė lietuviškas Kalėdų šventimo tradicijas J.Baltrušaičio namuose vykusioje vakaronėje  „Štai atėjo vėl Kalėdos“.  Kalėdinį vakarą atidarė ir lietuvius pasveikino ambasadorius Eitvydas Bajarūnas, mažieji vakaronės dalyviai kūrė kalėdines dekoracijas ir skanumynus jiems įrengtose kūrybinėse dirbtuvėse, šeimos dalyvavo viktorinoje apie Kalėdų tradicijas, dainavo kalėdines giesmes, taip pat buvo eksponuojama Lietuvių kalbos draugijos Maskvos sambūrio parengta leidinių paroda apie Kalėdų šventimo tradicijas pirmojoje Lietuvos Respublikoje.

Lietuviai Rusijoje »
Sportas.3.jpg

Gruodžio 5 d. Lietuvos ambasada Rusijoje surengė jau V-ąsias Rusijos lietuvių bendruomenės sporto žaidynes. Šiemet ambasadoje vykusioje sporto šventėje didieji ir mažieji bendruomenės nariai varžėsi baudų mėtymo į krepšį, stalo teniso, šaškių ir šachmatų bei smiginio rungtyse.

Po varžybų tiek rungčių nugalėtojai ir prizininkai, tiek ir visi dalyvavusieji buvo apdovanoti  šokoladiniais medaliais, lietuviškais simboliais puoštais marškinėliais ir kuprinėmis. 

Lietuviai Rusijoje »
IMG_01621.jpg

Lapkričio 16 d. įvyko iškilminga ceremonija, kurios metu Lietuvos Respublikos ambasadorius Eitvydas Bajarūnas priėmė naujos Lietuvos pilietės Evgenijos Tvardovskajos priesaiką Lietuvos Respublikai.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Rusijoje »
Rusijos Federacija lietuvių k.1.jpg

Šiandien švenčiame Sumner Welles deklaracijos 80-ąsias metines. Šis dokumentas padėjo pamatus JAV Lietuvos, Latvijos ir Estijos okupacijos bei aneksijos nepripažinimo politikai.

Lietuviai Rusijoje » Skelbimai »
Tautišką giesmę solo violončele atlieka lietuvių kilmės muzikantas, tarptautinių konkursų, tarp jų ir XV tarptautinio P. Čaikovskio konkurso (II premija ir sidabro medalis) laureatas, Maskvos filharmonijos solistas Aleksandras Rammas.
Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
1_.JPG

Birželio 25 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Rusijos Federacijoje Eitvydas Bajarūnas susitiko su Maskvos lietuvių bendruomene ambasados patalpose. Dėl su COVID-19 pandemija susijusių ribojimų, renginys vyko griežtai laikantis saugumo rekomendacijų, tad susitikime galėjo dalyvauti ribotas dalyvių skaičius ir tik patys aktyviausi bendruomenės nariai.

Lietuviai Rusijoje »
IMG_9592.JPG

Šiandien, birželio 14-ąją, minint Gedulo ir vilties dieną, Lietuvos Respublikos ambasadorius Rusijos Federacijoje Eitvydas Bajarūnas kartu su ambasados diplomatais Maskvos mieste esančiose Donskoje kapinėse prisijungė prie visuotinės tylos minutės akcijos ir pagerbė represinio režimo aukų atminimą.

Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
IMG_9547.JPG

2020 metų gegužės 26 dieną paskirtasis Lietuvos Respublikos ambasadorius Eitvydas Bajarūnas įteikė skiriamųjų raštų kopijas Rusijos Federacijos užsienio reikalų pirmajam viceministrui Vladimirui Titovui ir pradėjo formaliai eiti Lietuvos Nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus šioje šalyje funkcijas.

Lietuviai Rusijoje » Skelbimai »
11.jpg

Informuojame, kad šią savaitę, 2020 metų gegužės 4 dieną, į Maskvą atvyko paskirtasis Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Eitvydas Bajarūnas.

Lietuviai Rusijoje » Skelbimai »
IMG_9302.JPG

Švenčiant Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį Lietuvos Respublikos ambasadoje Maskvoje surengtas violončelininko Justo Kulikausko koncertas, į kurį susirinko lietuvių bendruomenės nariai, užsienio šalių diplomatai, valstybinių įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, meno, kultūros, verslo, akademinės bendruomenės nariai bei pilietinės visuomenės veikėjai.

Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata