Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Lietuvos ambasadorius Rusijoje lankosi Irkutsko srityje

Sukurta 2017.09.22 / Atnaujinta 2017.09.22 11:04
   Lietuvos ambasadorius Rusijoje lankosi Irkutsko srityje
   Lietuvos ambasadorius Rusijoje lankosi Irkutsko srityje
   Lietuvos ambasadorius Rusijoje lankosi Irkutsko srityje
   Lietuvos ambasadorius Rusijoje lankosi Irkutsko srityje

   Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas rugsėjo 19-23 d. su darbo vizitu lankosi Rytų Sibire, Irkutsko srityje. Gausiai lietuvių tremtinių ir jų palikuonių gyvenama sritis šiais metais švenčia 80-ies metų jubiliejų, kurio metu numatytas ir Lietuvos kultūros pristatymas.

   Pirmosiomis vizito dienomis Lietuvos atstovybės vadovas susitiko su srities gubernatoriumi Sergejumi Levčenko, Irkutsko miesto vicemere Tatjana Edelman bei kitais aukštais srities valdžios pareigūnais. Susitikimų metu aptarti bendradarbiavimo klausimai tarp Lietuvos ir Irkutsko srities ekonomikos, kultūros, švietimo, humanitarinių ryšių ir kt. srityse. Srities valdžios iniciatyva vykusiuose susitikimuose taip pat buvo aptarti vietos lietuvių bendruomenės „Švyturys“ veiklos aspektai, ieškota bendrų sąlyčio taškų, siekiant aktyvizuoti susigiminiavusių miestų – Vilniaus ir Irkutsko – bendradarbiavimo projektus.

   Viešnagės metu ambasadorius taip pat apsilankė vieninteliame Lietuvos garbės konsulate Rusijos Federacijoje, susitiko su vietos prekybos ir pramonės rūmų atstovais, verslininkais, Irkutsko universiteto moksliniais bendradarbiais bei vietos vizų centro, išduodančio Šengeno vizas į Lietuvą, vadovybe. Ambasadoriaus vizito metu sėkmingai įvyko išvažiuojamoji konsulinė misija, vietos lietuviams buvo suteiktos būtinos konsulinės paslaugos.

   Srities 80-mečio įkūrimo proga atstovybės vadovas miesto ir srities gyventojams bei vietos lietuvių bendruomenei pristatė dalelę Lietuvos kultūros – Irkutsko srities filharmonijoje buvo surengtas Lietuvos atlikėjų kvarteto:  operos solistų Edmundo Seiliaus ir Kristinos Zmailaitės, pianistės Rūtos Mikelaitytės-Kašubienės ir birbynininko Kęstučio Lipeikos koncertas.

   Likusiomis atstovybės vadovo vizito Irkutsko srityje dienomis numatyti susitikimai su vietos lietuvių bendruomenės ir vietos diplomatinio korpuso atstovais, taip pat ketinama pagerbti lietuvių – politinių tremtinių atminimą.

   Naujienlaiškio prenumerata