Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos Respublikos ambasadorius įteikė skiriamųjų raštų kopijas Rusijos Federacijos užsienio reikalų pirmajam viceministrui

Sukurta 2020.05.26 / Atnaujinta 2020.05.26 16:28
  Lietuvos Respublikos ambasadorius įteikė skiriamųjų raštų kopijas Rusijos Federacijos užsienio reikalų pirmajam viceministrui

  2020 metų gegužės 26 dieną paskirtasis Lietuvos Respublikos ambasadorius Eitvydas Bajarūnas įteikė skiriamųjų raštų kopijas Rusijos Federacijos užsienio reikalų pirmajam viceministrui Vladimirui Titovui ir pradėjo formaliai eiti Lietuvos Nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus šioje šalyje funkcijas.

  Po raštų kopijos įteikimo ceremonijos, įvyko ambasadoriaus E. Bajarūno ir viceministro V. Titovo dvišalis susitikimas. Susitikimo metu buvo išsakytos šalių pozicijos tarptautiniais klausimais ir dvišalių santykių vertinimai.

  Ambasadorius E. Bajarūnas pabrėžė, kad tarpusavio pasitikėjimas ir lygiateisiškumas yra svarbiausi santykius tarp valstybių apsprendžiantis veiksniai. Lietuvos pusė pasiryžusi dirbti sprendžiant abipusiai naudingus dvišalės dienotvarkės klausimus.

  Buvo akcentuotas pasienio bendradarbiavimas su Kaliningrado sritimi ir sėkmingas Kaliningrado tranzito schemos įgyvendinimas, ekonominis ir kultūrinis bendradarbiavimas, bendradarbiavimas švietimo srityje, bendros istorikų komisijos veikla. Pokalbio metu taip pat buvo pažymėta, kad 2020-aisiais metais yra žymimos dvi abiejų valstybių tarpusavio santykiams svarbios datos - Lietuvos ir Rusijos Taikos sutarties pasirašymo ir Lietuvos diplomatinės atstovybės įkūrimo Rusijoje šimtmečiai.

  Eitvydas Bajarūnas – aštuntasis Lietuvos Respublikos ambasadorius Rusijos Federacijoje Lietuvai atkūrus nepriklausomybę 1990 metais. Ambasadoriaus gyvenimo aprašymą galimą rasti čia.

  Naujienlaiškio prenumerata