Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Maskvoje prisiminti žydus gelbėję lietuviai – Pasaulio tautų teisuoliai

Sukurta 2018.04.12 / Atnaujinta 2018.04.12 14:47
   Maskvoje prisiminti žydus gelbėję lietuviai – Pasaulio tautų teisuoliai
   Maskvoje prisiminti žydus gelbėję lietuviai – Pasaulio tautų teisuoliai
   Maskvoje prisiminti žydus gelbėję lietuviai – Pasaulio tautų teisuoliai

   Lietuvos Respublikos ambasada Maskvoje kartu su Rusijos žydų kongresu balandžio 11 d., Holokausto aukų atminimo dienos išvakarėse, pagerbė žydus gelbėjusius lietuvius.  

   Atminimo vakarą pradėjęs Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas pažymėjo, kad Holokausto metais žuvo šimtai tūkstančių mūsų tėvynainių. Tačiau aukų galėjo būti ir daugiau, jeigu ne tie žmonės, kurie pačiomis sunkiausiomis sąlygomis įvykdė kilnią misiją, nežiūrint į tai, kad nuo to galėjo nukentėti patys arba jų artimieji. Tai buvo įvairūs žmonės – nuo paprasto Lietuvos valstiečio iki Prezidento. Mes didžiuojamės, kad Jad Vašem muziejus Jeruzalėje jau beveik 900 lietuvių pripažino Pasaulio tautų teisuoliais.

   Renginio metu kalbėjęs Izraelio ambasadorius Maskvoje Gary Korenas, kuris 2003-2006 metais iš Rygos buvo akredituotas Izraelio ambasadoriumi Lietuvai, pažymėjo, kad Lietuva yra labai svarbus žydų tautos istorijos ir kultūros centras. Atkūrusi valstybingumą Lietuva labai daug dėmesio skyrė žydų tautos atminimo ir kultūrinio palikimo įamžinimui.

   Į Maskvos memorialinėje sinagogoje vykusį renginį atvykę Lietuvos žydų bendruomenės pirmininko pavaduotojas Leonidas Melnikas ir Panevėžio žydų bendruomenės pirmininkas Genadijus Kofmanas atskleidė iki tol nežinomus faktus apie žymius Lietuvos asmenis, gelbėjusius žydus nuo pražūties. Kauno Kazio Griniaus gimnazijos direktorius Stanislovas Šimanauskas išsamiai papasakojo apie Pasaulio tautų teisuolių - Lietuvos Respublikos prezidento Kazio Griniaus ir jo žmonos Kristinos - žygdarbį gelbstint žydus.

   Atminimo vakarą užbaigė Lilijos Kopač dokumentinis filmas „Palieku tau savo vaiką“ apie kitos Pasaulio tautų teisuolės Jadvygos Laucevičiūtės žygdarbį gelbstint žydų vaiką. Už šį žygdarbį Jadvygai Laucevičiūtė ir jos mama pripažintos Pasaulio tautų teisuolėmis.

   Naujienlaiškio prenumerata