Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
IMG_7101.JPG

Lapkričio 13 d. Lietuvos ambasadoje Maskvoje susirinkusiems Rusijos meno, kultūros, nevyriausybinių organizacijų, užsienio diplomatinio korpuso atstovams ir lietuvių bendruomenės nariams buvo pristatyta istoriko Aurimo Švedo ir profesorės Irenos Veisaitės knygos „Gyvenimas turėtų būti skaidrus“ leidimas rusų kalba.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_6918.JPG

2019 m. lapkričio 2 d. Lietuvos ambasados Rusijoje įgaliotasis ministras Vytautas Žalys ir antrasis sekretorius Artūras Slavinskas Vladimire pagerbė tarpukario Lietuvos užsienio reikalų ministro, arkivyskupo Mečislovo Reinio atminimą. Vėlinių dieną senosiose Kniaz-Vladimiro kapinėse vietos katalikų parapijos kunigas tėvas Sergėjus Zujevas aukojo mišias, Lietuvos diplomatai padėjo gėlių prie bendro kapo, kuriame be M. Reinio palaidoti dar ir lenkų, ukrainiečių, estų ir japonų politiniai kaliniai.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_6814.JPG

Lietuvos ambasadoje Maskvoje spalio 30 d., kuri Rusijoje minima kaip Politinių represijų aukų atminimo diena, parodytas Rūtos Šepetys romano motyvais sukurtas filmas „Tarp pilkųjų debesų“. Į filmo pristatymą susirinko žmogaus teisių gynėjai, visuomeniniai veikėjai, akademinės bendruomenės nariai, menininkai, užsienio valstybių diplomatai ir žurnalistai.

Istorinė, kultūros diplomatija »
2.jpg

Sovietinių politinių represijų aukų atminimo dienos, kuri Rusijoje yra minima spalio 30 d., išvakarėse ambasadorius Remigijus Motuzas kartu su Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių vadovais ir diplomatais Maskvoje padėjo gėlių prie Solovkų akmens memorialo. Paminklinis akmuo buvo atgabentas į Maskvą 1990 m. iš Solovkų lagerio. Ši vieta, esanti greta NKVD būstinės, primena apie totalitarinio stalinistinio režimo įvykdytus žiaurius nusikaltimus.

Istorinė, kultūros diplomatija »

Siekiant, kad trečiųjų šalių piliečiai, vykdami į Lietuvą su šunimis, katėmis, šeškais ir paukščiais pasienio procedūras praeitų sklandžiai, Lietuvos muitinė teikia šias rekomendacijas.

IMG_6680.JPG

Spalio 28 dieną Lietuvos ambasada Maskvoje surengė diskusiją, kurios metu Rusijos politikos ekspertai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai su užsienio valstybių diplomatais pasidalijo  įžvalgomis apie Rusijos gyventojų požiūrį į šalyje vykstančius procesus, naujus veidus ir idėjas Rusijos politikoje.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG_6484.JPG

Lietuvos Respublikos ambasadoje Maskvoje spalio 18 d.  surengtas koncertas, skirtas žymaus lietuvių kompozitoriaus, pianisto ir pedagogo Stasio Vainiūno 110-osioms gimimo metinėms pažymėti.

Istorinė, kultūros diplomatija »
11.jpg

Lietuvos Respublikos ambasadoje š. m. spalio 9 d. vyko Lietuvių kalbos draugijos iniciatyva surengtas vakaras, skirtas Kauno – Laikinosios sostinės šimtmečiui paminėti. Renginys subūrė Maskvoje gyvenančius lietuvius, Lietuvos kultūros ir istorijos mylėtojus bei ambasados darbuotojus su šeimomis.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Rugsėjo 27 d. Maskvos užsienio literatūros bibliotekoje, pažymint 144-ąjį iškilaus lietuvių dailininko ir kompozitoriaus M. K. Čiurlionio gimtadienį, buvo prisimintas unikalus menininko kūrybinis palikimas. Bibliotekos atriume, prie Čiurlionio biusto, kurį sukūrė skulptoriaus Aleksandras Aleksejevas ir bibliotekai 2003 m. padovanojo Lietuvos Respublikos ambasada Maskvoje, susirinkusieji padėjo gėles ir uždegė žvakes.

Istorinė, kultūros diplomatija »
kons.jpg

Šiemet jau 13-tą kartą vyks visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija – Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas. 2019 m. egzamino globėjas – J.E. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Egzamine dalyvauti kviečiami visi Lietuvos piliečiai, mylintys savo šalį ir norintys dar geriau išmanyti pagrindinį Lietuvos įstatymą – Konstituciją.

Skelbimai »
IMG_6226a.jpg

Rugsėjo 12 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje gausiai susirinkusiai lietuvių bendruomenei buvo parodytas istorinis spektaklis „Šimtmečio moterys“, meniniam iššūkiui suvienijęs kūrybinę grupę: aktores Neringą Bulotaitę, Jurgą Kalvaitytę, dramaturgę Ingridą Ragelskienę, dailininkę Jurgitą Jankutę, kompozitorių Antaną Kučinską, videomenininką Kornelijų Jaroševičių bei animacijos kūrėją Nidą Kaniušą.

Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rusijoje »

Lietuvos Respublikos ambasada Rusijoje Federacijoje (toliau – Ambasada) skelbia kandidatų atranką valytojo pareigybei užimti nuo 2019 m. gruodžio 1 d. Atranką laimėjusiam kandidatui bus siūloma nustatyto dydžio pareiginė alga ir terminuota darbo sutartis.

Skelbimai »
1.jpg

Ambasadorius Remigijus Motuzas, sveikindamas Maskvos Jurgio Baltrušaičio vidurinės mokyklos mokinius ir mokytojus naujųjų mokslo metų pradžios proga, pažymėjo, kad Rugsėjo 1-oji yra šventė, kurią kiekvienas iš mūsų atsimename visą gyvenimą. Ši diena visada pilna jaudulio, nerimo ir kartu džiaugsmingų susitikimo akimirkų su bendraklasiais bei mokytojais. Kreipdamasis į pedagogus, ambasadorius pabrėžė, kad nuo jų profesionalumo ir talento priklauso, kokį tolimesnį kelią pasirinks mokyklą baigiantys abiturientai.

Lietuviai Rusijoje »
IMG_5943.JPG

Lietuvos Respublikos ambasada Maskvoje, minėdama Baltijos kelio 30-metį, surengė iškilmingą vakarą, į kurį buvo pakviesti Baltijos šalių ambasadoriai, diplomatai, bendruomenių nariai, Rusijos pilietinės visuomenės, visuomeninių organizacijų ir žiniasklaidos atstovai.

Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata