Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: Lietuva vertina istorinę Amerikos žydų komiteto paramą

Sukurta 2021.09.21 / Atnaujinta 2021.09.21 16:39
    G. Landsbergis: Lietuva vertina istorinę Amerikos žydų komiteto paramą

    Rugsėjo 20 dieną vizito Jungtinių Tautų (JT) Generalinėje Asamblėjoje Niujorke metu ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Amerikos žydų komiteto (ang. American Jewish Committee, AJC) atstovais.

    Ministras G. Landsbergis pažymėjo, kad Lietuva labai vertina istorinę Amerikos žydų komiteto paramą Lietuvos nepriklausomybės pripažinimui ir narystei NATO.  Ministras  pakvietė kuo  plačiau  išnaudoti Lietuvos ir tarptautinės žydų bendruomenės bendradarbiavimo galimybes visose srityse.

    AJC yra viena aktyviausių žydų organizacijų pasaulyje, kuri kartu su kitomis tarptautinėmis žydų organizacijomis kelia kovos su rasizmu, Izraelio santykių su kaimyninėmis valstybėmis klausimus.

    Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir diplomatinės atstovybės glaudžiai bendradarbiauja su Jungtinių Amerikos Valstijų ir pasaulio žydų organizacijomis. Rugsėjo 20 dieną iškilmingos ceremonijos metu ilgametis Lietuvos draugas ir rėmėjas, AJC vadovas Davidas Alanas Harrisas buvo apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi.