Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: Priverstinis civilinio orlaivio nutupdymas yra išpuolis prieš visą ES ir turi sulaukti griežčiausio atsako

Sukurta 2021.05.23 / Atnaujinta 2021.05.23 21:39

Gegužės 23 dieną Lietuva kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) šalis, kviesdama pavojingą incidentą dėl iš Atėnų į Vilnių skridusio „Ryanair“ kompanijos keleivinio lėktuvo priverstinio nutupdymo Minske aptarti rytoj Europos Vadovų Tarybos metu.

„Priverstinis tarp dviejų ES sostinių skridusio „Ryanair” lėktuvo nutupdymas ir ES piliečių laikymas įkaitais yra rimtas tarptautinių normų pažeidimas. Tai yra brutalus išpuolis prie visą ES ir turi sulaukti griežčiausio atsako“, - vertindamas situaciją, sakė užsienio reikalų ministras.

Vakare ministras telefonu kalbėjosi su ES Vyriausiuoju įgaliotiniu užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepu Borreliu.

Lietuva paragino partneres parengti bendrą ES pareiškimą, pripažinti šį incidentą kaip Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (ICAO – International Civil Aviation Organisation) taisyklių pažeidimą ir svarstyti bendrą ES rekomendaciją vengti Baltarusijos oro erdvės ateityje bei suspenduoti Baltarusijos narystę ICAO.

Lietuva taip pat paprašė ES partnerių iškviesti Baltarusijos ambasadorius visose ES sostinėse, išreiškiant stiprų protestą dėl Baltarusijos režimo veiksmų ir karinių lėktuvų panaudojimo, tokiu būdu sukeliant grėsmę keleivių saugumui ir civilinei aviacijai. Lietuva taip pat inicijuos griežčiausias tarptautines sankcijas nusikalstamam Minsko režimui.

URM žiniomis, nors lėktuvas jau buvo arčiau Vilniaus, esą dėl su saugumu susijusių priežasčių, jis buvo priverstas pakeisti kryptį ir su 171 keleiviu, tarp kurių buvo 12 ES šalių piliečiai, leistis Minske. Lėktuvą perėmė ir lydėjo du Baltarusijos kariniai orlaiviai. Labai svarbu, kad lėktuvu skrido ir Lietuvoje gyvenantis bei dirbantis Baltarusijos žurnalistas Ramanas Pratasevičius, kurį Baltarusijos režimo pareigūnai sulaikė iš karto lėktuvui nusileidus Minske ir neleido jam tęsti kelionės.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Rugpjūčio 5 dieną vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (toliau - ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuva atmetė Baltarusijos teiginius, kad Baltarusija nėra atsakinga už migracijos krizę.

Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Naujienos »

Liepos 23-osios vakarą Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis informavo Europos Komisijos (EK) viceprezidentą, ES vyriausiąjį įgaliotinį užsienio ir saugumo politikai Josepą Borellį apie naujausias Baltarusijos provokacijas ES ir Lietuvos atžvilgiu.

Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga »

Šiandien užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su NATO generaliniu sekretoriumi Jens Stoltenbergu telefonu aptarė padėtį Lietuvos pasienyje su Baltarusija.

Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas »
unnamed (1).jpg

Liepos 21 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Kongreso Baltarusijos draugų grupės paskelbimas.  Renginį atidarė Lietuvos ambasadorė JAV Audra Plepytė, pažymėdama, kad už laisvę kovojantys žmonės visada ras prieglobstį Lietuvoje.

Atstovybių naujienos »
DSC_2225.jpg

Liepos 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Lietuvoje reziduojančiais ir Lietuvai akredituotais Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriais aptarė nelegalios migracijos srauto per Lietuvos – Baltarusijos sieną keliamus iššūkius ir padėkojo ES partnerėms už solidarumą ir paramą.

Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »
info covid 2.jpg

Baltarusijos Vyriausybės reikalavimu sumažinus Lietuvos diplomatinį atstovavimą Baltarusijoje iki minimumo, nuo 2021 metų liepos 20 dienos Baltarusijoje vizos bus išduodamos tik išimtinais atvejais – Europos Sąjungos piliečių šeimų nariams, taip pat Baltarusijos piliečiams, studijuojantiems Lietuvos aukštosiose mokyklose ir dirbantiems Lietuvos įmonėse.

Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos »