Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: „Su Jungtinėmis Valstijomis vienodai matome Kinijos keliamas grėsmes ir bendradarbiavimo su Indijos-Ramiojo vandenynų regionu svarbą“

Sukurta 2023.03.06 / Atnaujinta 2023.03.07 10:31
  G. Landsbergis: „Su Jungtinėmis Valstijomis vienodai matome Kinijos keliamas grėsmes ir bendradarbiavimo su Indijos-Ramiojo vandenynų regionu svarbą“

  Kovo 6 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras susitiko su JAV prezidento Nacionalinės saugumo tarybos koordinatoriumi Indijos-Ramiojo vandenynų regiono klausimais Kurtu Campbellu (Kurt Campbell).

  „Lietuvos-JAV strateginis dialogas dėl Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono yra svarbus diplomatinis instrumentas, padedantis koordinuoti veiksmus, reaguojant į Kinijos globalią laikyseną, signalus dėl didėjančios Kinijos paramos Rusijai kare prieš Ukrainą, o taip pat ekonominį bei politinį spaudimą Lietuvai, kitoms šalims Europoje ir kituose žemynuose. Su Jungtinėmis Valstijomis vienodai matome Kinijos keliamas grėsmes,“ – po svarbaus susitikimo Baltuosiuose rūmuose sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

  „Taip pat panašiai vertiname ir bendradarbiavimo su Indijos-Ramiojo vandenynų regionu svarbą, todėl labai vertinu JAV partnerių ryžtą ir toliau stiprinti šį dialogą bei paversti šį veiksmingą JAV-Lietuvos dvišalio bendradarbiavimo instrumentą ilgalaikiu,“ – pažymėjo G. Landsbergis.

  Lietuviškos kilmės prekių eksportas į 10 Indijos-Ramiojo vandenyno šalių 2022 metais lyginant su 2021 metais nuosekliai augo.

  Per 2022 metus lietuviškos kilmės prekės aktyviai importuotos į Australiją (146,5 mln. eurų, +44 proc.), Pietų Korėją (92,6 mln. eurų, +23 proc.), Japoniją (88,4 mln. eurų, +25 proc.), Taivaną (21,74 mln. eurų, +31 proc.; 78 proc. viso eksporto į Taivaną yra lietuviškos kilmės) bei kitas regiono šalis.

  Su visu Baltųjų rūmų pranešimo tekstu kviečiame susipažinti čia: Statement by NSC Spokesperson Adrienne Watson on the U.S.-Lithuania Strategic Dialogue on the Indo-Pacific | The White House