Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Į Lietuvą iš Venesuelos atvyko dar viena lietuvių šeima

Sukurta 2023.03.16 / Atnaujinta 2023.03.16 08:47
  Į Lietuvą iš Venesuelos atvyko dar viena lietuvių šeima

  Kovo 15 dieną, vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymu, iš Venesuelos į Lietuvą atskrido trijų asmenų lietuvių šeima. Šiuo metu į Lietuvą iš Venesuelos iš viso perkelti 127 asmenys.

  Vilniaus oro uoste atvykusiuosius pasitiko Pabėgėlių centro atstovai, kurie pasirūpino jų laikinu apgyvendinimu. Vėliau šeimai bus skiriamos išmokos įsikūrimui bei būtiniausioms reikmėms, teikiama pagalba lietuvių kalbos mokymuisi, padedama darbo paieškose ir teikiama kita pagalba integruojantis Lietuvos visuomenėje.

  Vykdydama Lietuvos įsipareigojimą padėti mūsų tautiečiams iš krizės apimtos Venesuelos grįžti į tėvų ir senelių gimtinę, Lietuvos Respublikos ambasada Madride bendrauja su dar apie 20 asmenų, turinčių perkeliamojo asmens statusą ir svarstančių vykti į Lietuvą. Perkeliamų asmenų išvykimą iš Venesuelos trikdo sunkumai dėl negaliojančių kelionės dokumentų, itin prastų komunikacijos sąlygų, judėjimo šalyje apribojimų. Ambasada palaiko nuolatinį ryšį su Venesueloje esančiais lietuviais ir kiekvienu kelionei pasiryžusio perkeliamojo asmens atveju suranda individualų sprendimą.

  Šių metų gegužės mėnesio pabaigoje planuojamas paskutinis asmenų perkėlimas iš Venesuelos į Lietuvą.

  Lietuvių bendruomenė Venesueloje vienija apie 400 lietuvių kilmės asmenų. Manoma, kad Venesueloje gyvena apie 1 000 Lietuvos piliečių ir lietuvių kilmės asmenų.