Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

JT Generalinės Asamblėjos specialiojoje sesijoje – tvirta parama taikos Ukrainoje atkūrimo principams

Sukurta 2023.02.24 / Atnaujinta 2023.02.24 07:24
   JT Generalinės Asamblėjos specialiojoje sesijoje – tvirta parama taikos Ukrainoje atkūrimo principams
   JT Generalinės Asamblėjos specialiojoje sesijoje – tvirta parama taikos Ukrainoje atkūrimo principams

   Vasario 23 dieną atnaujintoje Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos 11-oje neeilinėje specialiojoje sesijoje priimta rezoliucija dėl visapusiškos, teisingos ir ilgalaikės taikos Ukrainoje pagal Jungtinių Tautų Chartijos principus. Ukrainos ir grupės šalių (tarp jų – Lietuvos) vardu teikta rezoliucija sulaukė itin stiprios valstybių paramos – 141 valstybių balsavo už dokumentą, 7 balsavo prieš, 32 valstybės susilaikė.

   Lietuva kartu su Europos Sąjunga ir tarpregioninėmis partnerėmis aktyviai prisidėjo prie rezoliucijos rengimo ir paramos jai telkimo. Rezoliucijoje reikalaujama Rusijos Federacijos nedelsiant, visiškai ir besąlygiškai išvesti karines pajėgas iš tarptautiniais teisės aktais pripažintos Ukrainos teritorijos, nutraukti karo veiksmus, įskaitant bet kokius išpuolius prieš civilius gyventojus ir kritinę infrastruktūrą, užtikrinti atsakomybę už Ukrainos teritorijoje įvykdytus sunkius nusikaltimus bei užkirsti kelią naujiems nusikaltimams.

   Rezoliucija valstybės narės taip pat raginamos solidariai spręsti globalias karo pasekmes – pasauliniam maisto saugumui, energetikos, finansų sektoriui, aplinkosaugos ir branduolinės saugos bei saugumo srityse. Ja sveikinamos tarptautinės bendruomenės ir JT Generalinio Sekretoriaus pastangos, siekiant taikos Ukrainoje pagal JT Chartiją,  įskaitant valstybių suverenios lygybės ir teritorinio vientisumo principus.

   „Rusija patyrė dar vieną pralaimėjimą – kol kas tik Jungtinių Tautų būstinėje. Rusija pralaimės ir karo lauke. Turime sutelkti visas pastangas, kad tai įvyktų kuo greičiau“, - sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

   Neteisėto Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste tai jau šeštoji neeilinėje specialiojoje sesijoje priimta rezoliucija.