Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos nuolatinė atstovė ES Politikos ir saugumo komitete dalyvavo ES ir Afrikos Sąjungos ministrų susitikime Ruandoje

Sukurta 2021.10.28 / Atnaujinta 2021.10.29 08:04
  Lietuvos nuolatinė atstovė ES Politikos ir saugumo komitete dalyvavo ES ir Afrikos Sąjungos ministrų susitikime Ruandoje

  Spalio 26-27 dienomis Lietuvos nuolatinė atstovė Europos Sąjungos (ES) Politikos ir saugumo komitete ambasadorė Aušra Semaškienė Kigalyje, Ruandoje, dalyvavo ES ir Afrikos Sąjungos ministrų susitikime. Ambasadorė kartu su ES Vyriausiuoju Įgaliotiniu Josepu Borrelliu ir kitų ES valstybių narių atstovais padėjo vainiką Ruandos genocido aukų memoriale.

  Vizito metu ambasadorė taip pat susitiko su lietuvių verslininkais, sėkmingai plėtojančiais verslą Ruandoje, Europos pramonės ir amatų rūmų Ruandoje vadovais, ES delegatūros Kigalyje pareigūnais.

  ES ir Afrikos Sąjungos ministrų susitikime buvo patvirtinta strateginė partnerystė tarp abiejų kontinentų, priimtas bendras ministrų komunikatas, numatantis gaires ES ir Afrikos valstybių vadovų susitikimui, kuris vyks 2022 metais. Viena pagrindinių susitikimo žinių buvo tai, kad Vokietijos kompanija „Biontech“, kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų korporacija „Pfizer“ gaminanti to paties pavadinimo COVID-19 vakciną, statys dvi vakcinų gamyklas Ruandoje ir Senegale, siekdama atliepti Afrikos kontinento vakcinavimo poreikius.

  Susitikime su lietuvių verslininkais Ruandoje buvo akcentuota, kad lietuvių verslo sėkmės istorijos Afrikos kontinente demonstruoja, kiek strategiškai svarbus dabartinės Lietuvos Vyriausybės kursas atverti Lietuvos verslui naujas rinkas, diversifikuojant ekonomiką ir atrandant naujus prekybos kelius. Europos pramonės ir amatų rūmų Ruandoje vadovai siūlė savo pagalbą lietuvių verslininkams ir ragino Lietuvos verslą drąsiau eiti į Afrikos kontinentą, kuris pasižymi dideliu verslo plėtojimo potencialu, paramą siūlė ir ES delegacija Ruandoje.

  Rugsėjo mėnensį Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir Ruandos užsienio reikalų ministras Vincentas Biruta pasirašė memorandumą dėl dvišalių konsultacijų mechanizmo įsteigimo, o spalio mėnesį naujasis Ruandos ambasadorius, reziduojantis Hagoje, įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentui Gitanui Nausėdai.