Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis dalyvaus ES Užsienio reikalų taryboje

Sukurta 2022.10.16 / Atnaujinta 2022.10.16 15:27
    Ministras G. Landsbergis dalyvaus ES Užsienio reikalų taryboje

    Spalio 17 dieną Liuksemburge užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatoma aptarti Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, ES santykius su Kinija. Ministrai taip pat aptars aktualius užsienio politikos klausimus: situaciją Irane, Etiopijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje bei pasirengimą Jungtinių Tautų (JT) klimato kaitos konferencijai.

    ES užsienio reikalų ministrai aptars situaciją Ukrainoje, tolesnę paramą Ukrainai, tolesnes sankcijas Rusijai, būdus užtikrinti atskaitomybę už padarytus karo nusikaltimus ir agresijos nusikaltimą. Taip pat planuojama aptarti bendradarbiavimą su trečiosiomis šalimis ir JT Generalinės Asamblėjos aukšto lygio savaitės rezultatus. Tarybos metu tikimasi priimti politinį sprendimą dėl ES karinės paramos misijos Ukrainoje ir tolesnės karinės paramos teikimo per Europos taikos priemonę.

    Ministrai apsikeis nuomonėmis dėl tolesnių ES santykių su Kinija, siekiant užtikrinti ES ekonominį ir strateginį saugumą naujų geopolitinių pokyčių akivaizdoje.