Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis ESBO posėdyje: atėjo laikas įsisąmoninti, kad taika mūsų žemyne bus įmanoma tik tada, kai Ukraina pasieks pergalę

Sukurta 2023.02.24 / Atnaujinta 2023.02.24 18:35
   Ministras G. Landsbergis ESBO posėdyje: atėjo laikas įsisąmoninti, kad taika mūsų žemyne bus įmanoma tik tada, kai Ukraina pasieks pergalę
   Ministras G. Landsbergis ESBO posėdyje: atėjo laikas įsisąmoninti, kad taika mūsų žemyne bus įmanoma tik tada, kai Ukraina pasieks pergalę

   Vasario 24 dieną, minint Rusijos vykdomo plataus masto karo prieš Ukrainą metines, neeiliniame ESBO Nuolatinės tarybos posėdyje dalyvavęs Lietuvos užsienio reikalų ministras G. Landsbergis griežtai pasmerkė Rusijos tebevykdomą agresiją prieš Ukrainą ir reiškė visapusišką paramą ir solidarumą su Ukraina.

   G. Landsbergis pabrėžė, kad, vykdydama šią agresiją, Rusija tikslingai taikosi į Ukrainos kritinę infrastruktūrą ir civilius gyventojus, Rusijos kariai vykdo pačius baisiausius karo nusikaltimus prieš Ukrainos gyventojus.

   „Nepaisant Rusijos skleidžiamos neapykantos ir precedento neturinčių Rusijos kariuomenės vykdomų griovimų, vienas dalykas akivaizdus nuo pirmos šio karo dienos – tai ukrainiečių valia gintis. Karo lauke Rusijos kariuomenė smarkiai pralaimi. Ir pralaimi ji tautai, kuri pagal iškreiptą rusišką ideologiją net neturi teisės egzistuoti“,  ukrainiečių ryžtą gintis gyrė Lietuvos diplomatijos vadovas.

   Užsienio reikalų ministras pabrėžė, kad Lietuva ir toliau visapusiškai rems nuo Rusijos agresijos besiginančią Ukrainą. Jis taip pat ragino tarptautinę bendruomenę dar labiau stiprinti politinę, karinę ir finansinę paramą Ukrainai. „Privalome dar labiau padėti Ukrainai. Privalome pakeisti savo mąstymą nuo „kaip padėti Ukrainai atsilaikyti kitą mėnesį“ iki „padėti Ukrainai atsikovoti savo žemes, išstumti agresorių už savo sienų ribų“. Tam turime visas galimybes. Viskas ko reikia – tai mūsų politinė valia ir nusiteikimas“, – pabrėžė ministras G. Landsbergis.

   G. Landsbergis akcentavo, kad taika į Europos žemyną sugrįš ne per kai kurių šalių ir jų politikų peršamą dialogo su agresoriumi politiką, bet tada, kai agresorius bus nugalėtas. „Atėjo laikas įsisąmoninti, kad taika mūsų žemyne bus įmanoma tik tada, kai Ukraina pasieks pergalę, visi už šį karą atsakingi Rusijos pareigūnai, taip pat ir Kremliaus viršūnės, bus patraukti atsakomybėn, Rusija kompensuos Ukrainai visus su šiuo karu susijusius nuostolius, o Europos rytinis sparnas bus tinkamai apsaugotas nuo būsimų agresoriaus įsiveržimų ateityje“, – teigė jis.

   „Kas kartą, kai išgirstu viešą paraginimą išduoti sankcionuotiems Rusijos atstovams vizas atvykti į ESBO renginius, mano atsakymas trumpas – vizos jiems turi būti išduotos ne kelionei į Vieną, bet į Hagą“, – pabrėžė G. Landsbergis.

   Ministras ragino ESBO aktyviai ginti Helsinkio baigiamajame akte įtvirtintus pamatinius ESBO principus, kuriuos Rusija toliau begėdiškai laužo Ukrainos atžvilgiu – suverenumą, teritorinį integralumą, sienų neliečiamumą, jėgos nenaudojimą. Pasak jo, parama Ukrainai – tai atspindys to, kiek visi šie principai yra mums svarbūs.

   Rusijos agresija prieš Ukrainą vyksta nuo 2014 m., kuomet Rusija okupavo ir nelegaliai aneksavo Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį ir pradėjo karo veiksmus rytų Ukrainoje. 2022 m. vasario 24 d. Rusija pradėjo plataus masto karą prieš Ukrainą.