Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius Vilniuje susitiko su Suomijos užsienio reikalų ministru

Sukurta 2020.08.29 / Atnaujinta 2020.08.29 17:18

Rugpjūčio 29 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Suomijos užsienio reikalų ministru Pekka Haavisto. Susitikimo metu ministrai aptarė aktualius Baltijos jūros regiono saugumo klausimus,  Lietuvos ir Suomijos dvišalių santykių raidą. Buvo diskutuojama apie padėtį Baltarusijoje, taip pat  aptarti kiti aktualus tarptautinės dienotvarkės klausimai.

Diskusijos apie situaciją Baltarusijoje metu abiejų šalių užsienio reikalų ministrų vertinimas buvo panašus – yra akivaizdi dialogo būtinybė tarp valdžios ir opozicijos bei naujų rinkimų surengimas.

Susitikimo metu ministrai pasikeitė informacija apie pastangas suvaldyti COVID-19 plitimą ir galimus naujus apribojimus dėl pastarosiomis savaitėmis didėjančio užsikrėtusiųjų skaičiaus. Taip pat pokalbio metu Lietuvos užsienio reikalų ministras pasidalino naujausia informacija apie esamą padėtį dėl Astravo AE. 

„Suomija yra artima regiono kaimynė ir patikima Lietuvos partnerė. Džiaugiamės dinamiškais ir pozityviais tarp mūsų šalių esančiais dvišaliais santykiais, glaudžiai bendradarbiaujame regioniniuose formatuose, pavyzdžiui, Šiaurės ir Baltijos šalių aštuonetuke (NB8), ypač ieškodami solidarių regioninio saugumo sprendimų“ , - sakė L. Linkevičius.

Vizito į Vilnių metu Suomijos užsienio reikalų ministras susitiko su Baltarusijos NVO ir opozicijos atstovais.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Gruodžio 3 – 4 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius nuotoliniu būdu dalyvaus kasmetinėje Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos sesijoje, kurioje bus apžvelgiama ir įvertinama organizacijos veikla sprendžiant pagrindinius saugumo iššūkius ESBO erdvėje.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
LT-DE.jpg

Spalio 3 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Vokietijos Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministrą Heiko Maasą  su jubiliejine – 30-ąja – Vokietijos Vienybės diena.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
Nuotrauka1.png

Spalio 2 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su Amerikos žydų organizacijų atstovais aptarė JAV ir Lietuvos bendradarbiavimo gaires, istorinės atminties išsaugojimą, kovą su antisemitizmo apraiškomis pasaulyje ir Lietuvoje, situaciją Baltarusijoje bei tarptautinio saugumo ir politikos klausimus.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

Rugsėjo 21 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariami naujausi įvykiai Baltarusijoje, žmogaus teisių padėtis Rusijoje, situacija ES pietų kaimynystėje, Libijoje, Libane, ES santykiai su Kinija, Turkija ir Afrikos Sąjunga.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
Auswaertiges Amtphotothek - 1.jpg

Rugpjūčio 27 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Berlyne dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame daugiausiai dėmesio skiriama po rugpjūčio 9 dienos vykusių prezidento rinkimų susiklosčiusiai situacijai Baltarusijoje. Kalbėdamas apie situaciją Baltarusijoje ministras akcentavo, kad esame istorinio politinio ir visuomeninio virsmo savo artimiausioje kaimynystėje liudininkai.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »