Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse – dėmesys diasporos grįžimui į Lietuvą

Sukurta 2022.07.15 / Atnaujinta 2022.07.15 21:26
   Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse – dėmesys diasporos grįžimui į Lietuvą
   Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse – dėmesys diasporos grįžimui į Lietuvą
   Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse – dėmesys diasporos grįžimui į Lietuvą

   Liepos 14‒17 dienomis Druskininkuose vykstančiose XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse pirmą kartą veikia stendas, kuriame žaidynių dalyviams ir svečiams, planuojantiems ar svarstantiems galimybę grįžti į Lietuvą yra teikiamos konsultacijos aktualiais su tuo susijusiais klausimais.

   Užsienio reikalų ministerijos koordinuojamame jungtiniame Lietuvos institucijų stende „Lietuva Jūsų laukia“ užsienio lietuviai gali susitikti ir pasikonsultuoti su Užimtumo tarnybos prie Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (projekto „Gal į Lietuvą?“), Tarptautinės migracijos organizacijos (IOM) vykdomo projekto „Renkuosi Lietuvą", Užsienio reikalų ministerijos Globalios Lietuvos departamento atstovais, susipažinti su Švietimo mainų paramos fondo projektu „Study in LT“.

   „XVIII Lietuvos Vyriausybės programoje didelis dėmesys skiriamas grįžimo į Lietuvą – gyventi, dirbti, studijuoti arba Lietuvoje vykdomais bendrais projektais, investicijomis, moksline, kultūrine ar kita veikla – skatinimui. Įgyvendindami šias nuostatas pirmiausia siekiame, kad tautiečiams būtų pateikta visa informacija apie grįžimo galimybes“, ‒ rengiantis pirmajam bendro institucijų stendo pristatymui sakė užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas.

   Jau dvejus metus iš eilės į Lietuvą grįžta daugiau lietuvių, nei iš jos išvyksta. Tikimasi, kad ši tendencija išliks ir ateityje. 2021 metais atliktos diasporos apklausos duomenimis, į Lietuvą planuoja grįžti 18 proc. lietuvių, šiuo metu gyvenančių užsienyje, o dar 59 proc. neatmeta galimybės grįžti kada nors ateityje. Tai didelis potencialas ir kartu svarbi užduotis Lietuvos institucijoms ir savivaldybėms siekiant, kad grįžtantieji galėtų iš anksto pasiruošti persikėlimui, o sugrįžusiųjų lauktų sklandi integracija.

   Pasaulio lietuvių sporto žaidynės, tarpukariu vadintos Lietuvos tautine olimpiada, pirmą kartą buvo surengtos 1938 metais Kaune. Žaidynių nebuvo net 40 metų. 1978 metais žaidynės vėl įvyko Toronte, vėliau Čikagoje, Adelaidėje, o nuo 1991 metų rengiamos Lietuvoje. Dėl pandemijos nukeltos ir po penkerių metų pertraukos grįžusios Pasaulio lietuvių sporto žaidynės šiemet pritraukė per 1 000 Lietuvos diasporos atstovų iš 26 užsienio valstybių.

   Iš viso žaidynėse dalyvauja apie 3 000 tautiečių, vyks net 27 sporto šakų rungtynės.

   Daugiau informacijos apie žaidynes čia.