Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Suvalkuose vyko diskusija apie migracijos krizę Baltarusijos pasienyje

Sukurta 2021.10.26 / Atnaujinta 2021.10.26 13:59
   Suvalkuose vyko diskusija apie migracijos krizę Baltarusijos pasienyje
   Suvalkuose vyko diskusija apie migracijos krizę Baltarusijos pasienyje

   Spalio 25 dieną Suvalkuose, Lenkijoje, vyko diskusija ,,Migrantų krizė Baltarusijos pasienyje: jos priežastys ir ilgalaikės pasekmės“,kurioje dalyvavo Lietuvos konsulato Seinuose, Lenkijoje, vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas.

   Ambasadorius R. Motuzas diskusijose pažymėjo, kad už visa tai, kas vyksta Lietuvos ir Baltarusijos, taip pat Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje yra atsakingas Baltarusijos režimas. „Nuo rugpjūčio 2 dienos, kai buvo pradėta taikyti apgręžimo politika, daug migrantų neįleisti. Lietuva laikosi tarptautinių įsipareigojimų dėl žmogaus teisių, tačiau kartu gina savo interesus, siekdama sustabdyti dirbtinės nelegalios migracijos skatinimą iš Baltarusijos pusės“, - sakė R. Motuzas.

   Diskusijos metu buvo aptartos migracijos krizės ištakos, Baltarusijos ir Rusijos vaidmuo, krizės pasekmės ir galimi ateities scenarijai. Diskutuota apie Lietuvos ir Lenkijos valdžios veiksmus, kaip nepaprastosios ir ekstremalios padėties įvedimas pasienio teritorijose, ribojimai žiniasklaidos atstovams, sienos statybos planai, apgręžimo politika, pasienio tarnybų veiksmų vertinimas humanitariniu aspektu, bendradarbiavimas su Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra Frontex.

   Diskusiją organizavo draugija „Euroregionas Nemunas“, Tadeušo Mazovieckio diskusijų klubas Suvalkuose ir Lenkijos liaudies sąjungos Suvalkų skyrius.