Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

URM baigė vidinį atrankos procesą 7 diplomatinių atstovybių vadovų pozicijoms užimti

Sukurta 2021.03.22 / Atnaujinta 2021.03.22 17:14

Užsienio reikalų ministerija (URM) informuoja apie kovo 19 dieną baigtą vidinį atrankos procesą, kurio metu atrinkti kandidatai į septynių Lietuvos diplomatinių atstovybių vadovų pozicijas.

Dalyvauti atrankoje į Lietuvos ambasadoriaus poziciją Turkijoje, Egipte, Australijoje, Danijoje, nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje, atstovybėje UNESCO ir  atstovybėje prie tarptautinių organizacijų Vienoje norą pareiškė beveik 30 kandidatų.

Šių metų pradžioje URM vidinėje, ministro tvirtinamoje, diplomatinių atstovų skyrimo tvarkoje numatyta, kad į ambasadorių postus pretenduoti galės visi norintys ir reikalavimus atitinkantys diplomatai.

Pretenduoti į atsilaisvinančias diplomatinių atstovų pareigas gali diplomatai, turintys ne žemesnį kaip ministro patarėjo diplomatinį rangą, ne mažesnę kaip 15 metų patirtį diplomatinėje tarnyboje, ne mažesnę nei 4 metų vadovavimo diplomatinei atstovybei arba administracijos padaliniui darbo patirtį ir buvę ne mažiau kaip 2 kartus paskirti dirbti užsienyje.

Po vidinės atrankos procedūrų diplomatinių atstovų kandidatūras užsienio reikalų ministras, kaip tai numato įstatymas, derina su Seimo Užsienio reikalų komitetu, vėliau ministro teikimą skirti diplomatinį atstovą svarsto Vyriausybė, kuri priima sprendimą dėl nutarimo skirti diplomatinį atstovą teikimo Lietuvos Respublikos Prezidentui.