Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Vyriausybė nutarė steigti Lietuvos ambasadą Singapūre

Sukurta 2021.10.27 / Atnaujinta 2021.10.27 14:45
  Vyriausybė nutarė steigti Lietuvos ambasadą Singapūre

  Šiandien Vyriausybė nutarė nuo 2022 metų sausio 1 dienos įsteigti Lietuvos ambasadą Singapūre. Ambasada bus taip pat akredituota Indonezijos Respublikai, Malaizijai, Tailando Karalystei, Vietnamo Socialistinei Respublikai ir Pietryčių Azijos valstybių asociacijai (ASEAN).

  „Svarbiausias Lietuvos interesas Singapūre ir Pietryčių Azijos regiono šalyse - didinti lietuviškų prekių bei paslaugų, ypač aukštos pridėtinės vertės, eksportą ir pritraukti investicijas, įskaitant strateginę reikšmę turinčiuose infrastruktūros projektuose ir startuolių ekosistemoje", − sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

  Singapūras yra svarbi Lietuvos eksporto rinka Azijoje, į kurią eksportuoja daugiau kaip šimtas Lietuvos įmonių, matomos galimybės bendradarbiavimo plėtrai Lietuvos informacijos ir ryšių technologijų, medicinos įrangos, fotonikos, maisto produktų ir gėrimų, tekstilės, plastikų ir chemijos sektoriuose. Potencialių bendradarbiavimo sričių ieško ir Klaipėdos uostas, Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų gamintojai bei „Klaipėdos nafta“.

  Ambasados Singapūre atidarymas sudarys Lietuvai sąlygas tapti Singapūro ir kitų Azijos valstybių FinTech įmonių vartais į Europos Sąjungos rinką. Lietuva siekia tapti gyvybės mokslų regioniniu centru, o Singapūras yra regiono lyderis biomedicinos srityje.

  Ambasados įsteigimas taip pat padės skatinti akademinius ir studentų mainus,  užtikrinti efektyvią pagalbą Lietuvos piliečiams Singapūre ir pagerinti konsulinių paslaugų teikimą Pietryčių Azijos regione.

  Šiuo metu Lietuvai Singapūre atstovauja Lietuvos ambasada Japonijoje. Diplomatiniai santykiai su šia šalimi užmegzti 1993 metų spalio 10 dieną.