Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos Respublikos ambasadoje Maskvoje – Sergejaus Safonovo tapybos paroda „Žingsnis teisinga kryptimi“

Sukurta 2020.09.15 / Atnaujinta 2020.09.15 14:20
  Lietuvos Respublikos ambasadoje Maskvoje – Sergejaus Safonovo tapybos paroda „Žingsnis teisinga kryptimi“

  Rugsėjo 17 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Maskvoje atidaroma rusų menininko Sergejaus Safonovo tapybos paroda „Žingsnis teisinga kryptimi“, kurioje eksponuojami dailininko darbai, skirti Lietuvai.

  Pirmą kartą Lietuvoje, Tytuvėnuose, maskvietis Sergejus Safonovas atsidūrė 1982 m., mokydamasis trečiame dailės mokyklos kurse, paskatintas savo mokytojos Jelenos Afanasjevos, turėjusios Lietuvoje daug draugų. O nuo 1991-ųjų m. pradėjo Žemaitijoje lankytis kasmet: pamilo Lietuvos peizažą, susidraugavo su vietiniais gyventojais. Prieš metus jo lietuvišką istoriją papasakojo LRT programa „Rusų gatvė“.

  Parodos pavadinimui Safonovas pasirinko poeto Josifo Brodskio žodžius apie Lietuvą – „Žingsnis teisinga kryptimi“, kurie atskleidžia ir jo paties pojūtį. Nemažai keliavęs ir matęs įspūdingiausių kraštų – nuo Baikalo iki Dagestano ir Vidurinės Azijos, savo “maldos kelionei” Safonovas visgi pasirinko Lietuvą. Tytuvėnai – pagrindinis maskviečio dailininko įkvėpimo šaltinis ir tapybos objektas: liepai ir rugpjūčiui būdinga miestuko ir jo apylinkių spalvinė gama, neišranki kaimo namų architektūra, miškai ir ežerai. Tarp darbų galima pamatyti ir Kelmės, Šiluvos, Trakų, o taip pat – pajūrio peizažų.

  Sergejus Safonovas – Maskvos dailininkų sąjungos narys, vienas iš galerijos „Kovcheg“ steigėjų, nuolat atstovaujantis ją šiuolaikio meno mugėje ArtVilnius.  Maskvos dailės landšafte galerija „Kovcheg“ išsiskiria tuo, kad pristato ne tik šiuolaikinius menininkus, bet ir rengia retrospektyvias dailės parodas. 2018 m. galerijos dvidešimtmetis buvo pažymėtas A. Puškino dailės muziejaus kolekcijų skyriuje. „Kovcheg“ galerija yra neatlygintinai dovanojusi grafikos darbus, susijusius su Lietuva, Vilniaus Gaono žydų istorijos ir kultūros muziejui bei Trakų istorijos muziejui.

  Paroda veiks iki 2020 m. lapkričio 20 d.

  Povarskaya g., 24, Maskva.

  Parodą aplankyti galima iš anksto susitarus elektroniniu paštu: [email protected]

  Naujienlaiškio prenumerata